Чергова «медична» контрабанда

На митному посту «Ягодин» у водія-далекобійника виявили та вилучили авторефрактометр вартістю понад 105 тисяч гривень. Цей медичний прилад, який широко застосовується офтальмологами для діагностики зору, при ввезенні на митну територію України підлягав обов’язковому декларуванню, повідомляє Волинська митниця.

Однак від пропозиції додатково заповнити письмову митну декларацію на товар, не зазначений у товаросупровідних документах, перевізник відмовився. Аргументував тим, що нічого, крім особистих речей та заявленого вантажу, більше не везе.

Новенький авторефрактометр був виявлений у процесі повного огляду транспортного засобу. Тепер він тимчасово, до остаточного рішення суду по суті справи, вилучений у громадянина. Відповідно до ст. 472 Митного кодексу, дії з недекларування товару комерційного призначення тягнуть за собою конфіскацію та штраф у повному розмірі його вартості.

Дотримуйтесь митного законодавства! Це збереже ваш спокій, товар і гроші. Адже є  багато корисніших та приємніших напрямків використання коштів, аніж оплата штрафних санкцій.