ДБР проводило обшуки на митному посту «Ягодин». Що шукали

Учора державне бюро розслідувань проводило обшуки на митному посту «Ягодин», однак слідчі дії не стосувалися діяльності митників.  Правоохоронці хотіли вилучити документи, які стосувалися правопорушень з боку суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності. Про це повідомляють «Волинські новини».

У телеграм-каналі Держмитслужба повідомили, що обшуки проводили вчора о 14.00. «Вчора на митному посту «Ягодин» Волинської митниці з 14:00 ДБР проводило оперативні заходи. Зламано шлагбаум, покладено обличчям до долу всю зміну поста. Відпрацювання проводилося в рамках кримінального провадження, щодо зловживання владою або службовим становищем за ознаками вчинення злочину передбаченого статтею 364 Кримінального кодексу України. З сьогоднішнього дня керівник митниці Артем Гузь на лікарняному», – йдеться у повідомленні.

Речниця Волинської митниці Валентина Черниш підтвердила Інформаційному агентству Волинські Новини, що обшуки дійсно проводили, але правоохоронці не застосовували до митників засобів фізичного впливу.

«ДБР дійсно проводило санкціоновані обшуки на митному посту «Ягодин», який був санкціонований ухвалою Личаківського районного суду у місті Львові. Обшук стосувався правопорушень з боку суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, які здійснювали митне оформлення та пропуск через пункт пропуску «Ягодин».

Слідчі не оголошували підозри та не викликали у якості свідків працівників митниці. Вони дуже чемно себе поводили стосовно митників, їхнім головним завданням було вилучити документи, які могли б підтвердити чи спростувати правопорушення з боку тих суб’єктів, щодо яких ведеться кримінальне розслідування. Ніхто нікого нікуди не клав. Так, дійсно трохи пошкодили шлагбаум, але прикордонники швидко його полагодять», – зазначила, додавши, що обшуки можна було і не проводити, адже слідчі могли отримати доступи до баз даних митниці та вилучити певні документи, отримавши на це ухвалу.

Також вона спростувала інформацію про те, що керівник Волинської митниці Артем Гузь пішов на лікарняний сьогодні, адже він це зробив набагато раніше.

Олександр ЗЕЛІНСЬКИЙ.