В ГРОМАДІ БІЛЯ ЛУЦЬКА ПОНАД ПІВСОТНІ ІКОН ЗНАЙШЛИ НА СМІТТЄЗВАЛИЩІ

Біля села Бодячів Ківерцівської громади на сміттєзвалище викинули понад 50 ікон. Образи були акуратно запаковані у пакет. Знахідку виявили люди, які сортують на полігоні відходи. Проте вони не залишили ікони у смітті, а роздавали мешканцям навколишніх сіл.

Охочих забрати святині виявилося чимало, йдеться в сюжеті телеканалу «Аверс».

Сміттєзвалище біля Бодячева – несанкціоноване, проте діє вже багато років. Місцеві беруться тут працювати: сортують непотріб, відтак здають макулатуру, метал тощо.

Як розповідають працівники сміттєзвалища, тут можна знайти що завгодно. Бувало таке, що викидали цілі коробки з новеньким одягом, на якому навіть етикетки були. Як не прикро, викидають на смітник навіть ікони.

Пані, яка працює на полігоні й збирає кошти за вивезення сміття, розповіла: лишити святині поміж відходів, не могли. Й зізналась: остання знахідка направду шокувала.

Поруч з іконами у мішках знайшли й духовні книги. Проте усе знайдене роздали місцевим. Частину ікон забрав священник.

Хто викинув на смітник святині – невідомо. До слова, знайдені ікони саморобні й мають доволі гарний вигляд.

Тутешні припускають, що належали ікони віруючій людині. Можливо, дісталися комусь у спадок, а можливо, їх придбали разом із будинком. Нові власники могли вирішити позбутися ікон у такий нехитрий спосіб.

Проте, згідно з християнськими законами, ікони в жодному разі не можна нищити чи викидати, навіть якщо вони пошкоджені. Такі вчинки вважаються великим гріхом.