Посилити інтеграцію переселенців

З моменту повномасштабного вторгнення росії, у Волинській області розселилося понад 68 тисяч вимушено переміщених українців. Значна частина з них перебуває у стані невизначеності і без чіткого розуміння, як жити далі. Посприяти переселенцям в адаптації до нового місця – одне із завдань спільної ініціативи Проекту USAID «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА») та Волинського Інституту Права, що стартував з 1 червня. Передбачені заходи також  допоможуть місцевій владі краще зрозуміти потреби ВПО і налагодити комунікацію між переселенцями та іншими мешканцями громад.

В межах проекту заплановані дослідження думок і потреб людей, які покинули рідні домівки через війну; публічні обговорення викликів і загроз, що виникають у житті ВПО; тренінги для психологів, працівників культури та громадських активістів; навчання з поводження у надзвичайних ситуаціях; різноманітні тематичні об’єднавчі  заходи; популяризація позитивних історій про інтеграцію переселенців у життя громад. Відбудеться все це протягом червня – жовтня у Володимирській, Боратинській, Горохівській, Рожищенській, Ківерцівській, Любешівській, Зимнівській, Шацькій, Локачинській, Вишнівській територіальних громадах.

«За різними оцінками від 20 до 50 відсотків вимушено переселених українців залишаться постійно мешкати у тих громадах, де нині проживають. Тому, неймовірно важливо подбати, щоб вони стали не просто жителями сіл,селищ, містечок та міст, а й відчули відповідальність за їх розвиток і стали невід’ємною частинкою місцевої спільноти», – зазначає керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

Вона додає, що всі заплановані активності не вирішать це питання миттєво, але точно зроблять вагомий крок на шляху інтеграції переселенців у життя громад, де нині мешкають, та сприятимуть розвитку місцевого самоврядування на Волині.