На Волині відбулась зустріч із представником Управління ООН з координації гуманітарних справ

Начальник обласної військової адміністрації Юрій Погуляйко зустрівся із спеціалісткою з гуманітарних справ Управління ООН з координації гуманітарних справ (УКГС) в Україні Анною Палонкою.

Основна мета зустрічі, як розповіла Анна Палонка, гуманітарна допомога для осіб, які вимушено переселені із зони бойових або окупованих територій України.
Зокрема спеціалістка гуманітарних справ Управління ООН з координації гуманітарних справ розповіла, що хочуть допомогти із координацією дій надання допомоги партнерами, а також залучити групи гуманітарних організацій, які працюють за основними напрямами надання гумдопомоги.
Своєю чергою, начальник обласної військової адміністрації повідомив про основні потреби, які є на сьогодні у роботі із внутрішньо переміщеними особами.
Перш за все, це організація освітнього процесу для переселених дітей шляхом отримання ноутбуків для онлайн навчання. Також розповіли про необхідність проведення ремонтних робіт у приміщеннях, де проживають внутрішньо переміщені особи, котрі найближчим часом не мають куди повертатись, адже втратили домівки. Також порушили питання утримання осіб, котрі потребують догляду.
Насамкінець обговорили й питання грошового забезпечення: діючі державні програми із виплати допомоги для ВПО, компенсації комунальних закладам та населенню за комунальні послуги тощо.
Як пояснила директор департаменту соціального захисту, на Волині максимально використовують усі державні програми, аби допомогти населенню, однак потреба у допомозі все одно є. Тож окреслили основні кроки та завдання.
«Таким чином покладено початок двосторонньої співпраці, яка допоможе наближати нашу перемогу», – зазначив Юрій Погуляйко на сторінці у Фейсбуці.