На дорогах Волині перевіряють громадський транспорт

На автошляхах Волині відновили перевірки громадського транспорту. За п’ять днів поліцейські і працівники Укртрансбезпеки виявили 31 порушення серед більш як сотні оглянутих пасажирських автобусів, – розповів Суспільному спеціаліст відділу управління Укртрансбезпеки у Волинській області Артур Чапала.

29 липня проводили рейди на автодорозі Луцьк – Ківерці.

Одна з перевірок, де зупинили водія маршрутки, який прямував у місто Вараш Рівненської області, показала відсутність документів у водія на регулярні перевезення пасажирів, – зазначив Артур Чапала.

На дорогах Волині перевіряють громадський транспорт. Скільки порушень зафіксували
Фото: Суспільне Луцьк

“Були відсутні документи, а саме: документ із замовником транспортних послуг та документ, що засвідчує плату транспортних послуг. Відповідно було складено на власника транспортного засобу акт про порушення”, – говорить працівник Укртрансбезпеки.

Згідно з українським законодавством, нерегулярні перевезення передбачають договір із замовником. Це можуть бути туристично-екскурсійні перевезення, організованих груп дітей тощо, – каже Артур Чапала. Подальше рішення щодо порушення розгляне начальник відділу держконтролю на транспорті в області.

На дорогах Волині перевіряють громадський транспорт. Скільки порушень зафіксували
Фото: Суспільне Луцьк

Із рішенням водій автобуса Святослав Пилипюк погоджується не повністю. Каже: пасажири, які підсіли в автобус, їхали не в кінцевий пункт, як зазначив працівник Укртрансбезпеки в документі, а мали вийти дорогою раніше.

“Я не в праві їх везти в кінцевий пункт. Вони були вписані в договір, що мають право їхати з одного початкового пункту призначення в кінцевий”, – зазначив водій.

На дорогах Волині перевіряють громадський транспорт. Скільки порушень зафіксували
Водій Святослав Пилипюк. Фото: Суспільне Луцьк

Перевірили документи для перевезення також у водія рейсового автобуса Юрія Колтуновича. Чоловік каже: його завданням є забезпечення належного стану всередині автобуса, поверховий техогляд та, власне, рух за графіком. На день, зазначив водій, виконує один рейс – туди й назад – і проїжджає 400 кілометрів.

Ми їдемо з прикордонної зони, там нас перевіряють. Нас на постах попросили, що якщо підозрілі люди будуть, то щоб ми фарами моргнулиПеревіряли документи для перевезенняЗ 2007 року цей автобус, його на кожні 10 років потрібно переварювати, щоб він тримався купи”, – каже водій.

На дорогах Волині перевіряють громадський транспорт. Скільки порушень зафіксували
Фото: Суспільне Луцьк

Під час таких перевірок патрульні перевіряють дотримання правил дорожнього руху, технічний стан автомобіля, наявність пройденого передрейсового медичного огляду у водія та передрейсового огляду авто, – розповів начальник відділу безпеки дорожнього руху патрульної поліції Волині В’ячеслав Кирикилиця.

Основні порушення, котрі фіксують – це відсутність відповідних документів, порушення розкладу руху, зупинка в Луцьку на зупинках громадського транспорту, облаштування таксі без ліцензій. Як додав працівник Укртрансбезпеки Артур Чапала, чимало порушень виявляють не лише серед водіїв нелегальних пасажирських перевезень, але й серед перевізників і керманичів легальних рейсових автобусів.