РФ поширює пропаганду в TikTok / фото REUTERS

Росія виділяє мільярди рублів для “захоплення” соцмереж. Останнім часом предметом особливої уваги став китайський TikTok. Чого тільки варті кадирівські загони, яких дано вже називають TikTok-військами.

Журналісти проекту FreeДом розповіли, хто ж стоїть за акаунтами, які щосили вихваляють окупаційну політику Кремля, констатує Уніан.

Одне з відео такого змісту: на ньому з’являється хлопець, який символізує Україну. Країну всі шматують, а потім йому подає руку ніби Росія, і все стає добре. Цей ролик набрав понад 10 млн переглядів. Це блогер timiiich. Він – блогер російського агентства, яке просувало ідею “Безсмертного полку” на замовлення Russia Today. Серед проектів агентства виділяється логотип проекту “Росія – країна можливостей”.

А в червні в мережу злили оголошення, як росіяни шукають блогерів, готових працювати на тимчасово окупованих територіях Донецької області. Шукачем талантів виступило агентство, чиє керівництво працювало в російському інституті розвитку інтернету. Цей “інститут” фінансується з російського бюджету за статтями “Створення молодіжно-патріотичного контенту в Інтернеті”.

Уродженка російського Липецька Олена Маренкова в березні отримала фінансову підтримку РФ, після чого її TikTok заполонили пронизливі одкровення про “правду про “спецоперацію”.

Тільки за місяць в TikTok завантажили більше сотні тисяч таких пропагандистських відео. Число використання проросійських хештегів йде на сотні мільйонів відвідувачів. Федеральна комісія зв’язку США вже вимагає від компаній Google і Apple видалити TikTok зі своїх магазинів.

Нагадаємо, раніше соціальна мережа TikTok заборонила росіянам публікувати відео, навіть через VPN, а російські компанії більше не зможуть випускати Android-смартфони.