У Любомльській лікарні встановили кисневу станцію

Начальник обласної військової адміністрації Юрій Погуляйко відвідав сьогодні, 2 серпня 2022 року, Любомльське територіальне медичне об’єднання, де днями завершили роботи із встановлення кисневої станції та облаштування киснепроводу на 165 точок центрального киснепостачання. Про це повідомляє Волинська ОВА.

Встановлена медична киснева станція «OXY-Gold-45» виробляє 433,65 л/хв 98% кисню з повітря (а це 624 тис. 456 л/добу).  До цього кисень постачали у бочках.

Це одна із десяти установок, закуплених для Волинської області Міністерством охорони здоров’я України у минулому році. Вартість однієї понад 2 млн грн.

Однак, це перша киснева станція, що вже працює. Для її встановлення у медзакладі, коштом лікарні та міського бюджету облаштувати киснепровід для 165-ти точок. До слова, додатково було дообладнано 40 кисневих точок у стаціонарних відділеннях.

«Щоб врятувати якомога більше життів, лікарі повинні мати можливість це зробити. Перевага кисневої станції в тому, що лікарня тепер незалежна від постачання кисневих балонів, а значить більше пацієнтів вчасно отримають допомогу», – відзначив Юрій Погуляйко.

Загалом медичне об’єднання достатньо оснащене й сучасною апаратурою: комп’ютерним томографом, ультразвуковими апаратами, рентгенологічним апаратом, лабораторним обладнанням,  дихальною та слідкуючою апаратурою,  апаратами для проведення ендоскопічних втручань.

На 2022 рік підприємство підписало з НСЗУ 18 договорів на медичне обслуговування  по 18 пакетах медичних послуг. Так, бюджет у 2022 році становить 77 млн 337  тис. 801,69 грн.

Щороку у закладі амбулаторну допомогу отримують  біля 70 тис. жителів громади, стаціонарну допомогу – біля 5 тис. Оперативних втручань проводиться більше тисячі.

«Ви молодці, що розвиваєтесь і вкладаєте у це кошти. Таким чином ви дбаєте не лише про пацієнта та якість медичних послуг, які надаєте, а й про розвиток лікарні на перспективу», – сказав начальник обласної військової адміністрації Юрій Погуляйко, оглянувши кисневу станцію та поспілкувавшись з керівництвом лікарні та громади.