«Головний секрет — працювати з душею»

Проїжджаючи мальовничим селом Застав’є, неподалік виїзду у бік Боремщини, важко не помітити обійстя, що буквально потопає у розмаїтті квітів. Неймовірна квітуча краса зусібіч оточує помешкання та господарські споруди, наповнюючи все довкола неповторним ароматом. Милуючись, приходиш мимоволі до висновку, що десь на нашій грішній землі рай таки існує, раз є на ній такі гарні рукотворні куточки.

Знайомимося з господинею, Марією Миколаївною Дитиною, яка створила цю красу і виявилася не тільки вправною квітникаркою, а й цікавою співрозмовницею.

…Разом гортаємо спеціальний блокнот, де жінка записує усе, що росте на її обійсті. Овва! Та тут лише одних квітів — весняних, літніх й осінніх — добрих п’ять десятків назв! Це ще ми не взяли до уваги, що, наприклад, троянд росте 40 сортів, хризантем — 25, ірисів — 24, багато інших квітів по декілька сортів… Додайте сюди по два десятки найменувань квітучих та плодових кущів та сім видів лікарських трав. Справжній ботанічний сад!..

…У чому секрет квітникарського успіху й не тільки?

«Та особливих секретів тут немає, — каже Марія Миколаївна. — Зрозуміло, що, насамперед, слід дотримуватися агротехніки, знати особливості вирощування тої чи іншої культури. Але головний секрет успіху — працювати з душею. Вірите чи ні, але рослина відчуває душу людини, яка її доглядає, чи вона справді бажана й потрібна на обійсті».

«Ось реальний приклад, — продовжує співрозмовниця. — Донька Таня сім’єю, коли почалася війна, приїхала з Київщини до нас. Перед тим, коли гостювали на Різдво, набрала в мене цибульок кімнатних квітів гіпеаструмів. Коли втікали від війни, то, природно, взяли з собою найнеобхідніше. Кімнатні квіти, звісно, залишилися вдома, їх ніхто не поливав. Донька, як була в нас, то все журилася: як там мої гіпеаструми. Ми ще й дивувалися, жартували, мовляв, за побутові речі, за житло не переймається, а за квіти. Таня у відповідь: та побутове ми ще наживемо, а квіти — вони ж живі… Коли на початку травня вона повернулася додому, остовпіла: гіпеаструм два місяці був не политий і, попри це, чудово розцвів — шість квіток! Що тут можна сказати: квітка пережила бойові дії і порадувала цвітом — тож й Україна наша теж розквітне».

Розповідь читайте у завтрашньому номері газети «Наше життя» (4 серпня 2022 року) 

Придбати газету можна у магазині «Хліб» у центрі міста, на міському ринку (підприємець Віктор Лобко), у магазині «Продуктовий маркет» поблизу автостанції або ж передплатити в редакції, у листонош чи заповнивши форму на сайті Укрпошти.

2022 року)