ЦИСТОСКОП ТА АПАРАТ УЗД: ШАЦЬКА ЛІКАРНЯ ОТРИМАЛА НОВЕ ОБЛАДНАННЯ

Для потреб Шацької лікарні придбали нову лікувально-діагностичну апаратуру – цистоскоп та апарат ультразвукової діагностики.

Про це повідомляє Шацька селищна територіальна громада, пишуть Волинські новини.

З допомогою нового портативного апарата УЗД медики достатньо точно встановлюють діагнози при захворюваннях внутрішніх органів та опорно-рухового апарату.

Цистоскоп обладнаний камерою та освітленням, а тому добре показує порушення, що не проглядаються під час УЗД. З допомогою цього апарата можна оглядати слизові оболонки сечового міхура та діагностувати захворювання. На цистоскопію направляють пацієнтів з такими симптомами й діагнозами, як рецидивні цистити, кров у сечі, ускладнене, неповне та будь-яке аномальне сечовипускання, підозри на пухлини, виразки, камені в сечовому міхурі або інші патологічні зміни. Отримавши інформацію про діагноз, пацієнт матиме можливість поїхати в будь-який медичний заклад та пройти там лікування.

З апаратурою працює хірург-онколог Олександр Порфиленко з Донецької області. До Шацька Олександр Павлович приїхав з сім’єю у перші дні війни. Фахівця з багаторічним досвідом роботи в міських та обласних медичних закладах взяли на роботу в Шацьку лікарню, де він працює вже дев’ятий місяць.

«Крім того, найближчим часом в Шацьку лікарню закуплять також дерматоскоп та стаціонарний апарат УЗД. З допомогою безболісної та безпечної процедури дерматоскопії зможемо розпізнавати ранні ознаки злоякісних новоутворень, що дозволить вчасно виявляти рак або меланому і здійснювати лікування. Ці захворювання є досить поширеними. Більше того, ознаки цих хвороб я бачу на обличчях шачан неозброєним оком, тому прошу не ігнорувати проблему», – зазначає Олександр Порфиленко.

У планах лікаря-хірурга – і діагностування та лікування захворювань молочних залоз. Олександр Павлович має за мету охопити цими процесами якнайбільше жінок, адже, з його слів, завдяки досягненням медичної науки і сучасним діагностичним технологіям раннє виявлення ракової пухлини в дев’яти випадках з десяти дозволяє успішно вилікуватися і зберегти груди.