Навесні в Украні висадять 200 млн саджанців

Цією весною в Україні запланували висадити не менше 200 млн сіянців, зокрема й на деокупованих територіях.

Про це повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець у Фейсбуці.

За його словами, під окупацією опинилося майже півмільйона га українського лісу.

«Ми не маємо доступу і не знаємо, що там відбувається, але ми точно знаємо, що зможемо відновити їх у рамках програми Президента України Володимира Зеленського «Зелена країна». Тепер завдання цієї програми – не лише створення нових лісів, але й відновлення знищених. Лісівники вже виконали її на понад 24% і не збираються зупинятися на досягнутому», – заявив міністр.

Стрілець наголосив: знаково, що саме в Міжнародний день лісів в Україні офіційно стартує весняний сезон висадки дерев. Цією весною запланували висадити не менше 200 млн сіянців, зокрема й на деокупованих територіях.

«Окупант має зрозуміти, що ліс для українців не просто ресурс, а наш дім. Це не паливо й не паркінг для танків. Це домівка для 80% світового біорізноманіття, поглинач викидів від транспорту та промисловості. А ще важливий захист для боротьби з кліматичною кризою. Ми прагнемо до сталого лісокористування. Наша мета – лісові масиви не плантаційного типу, а максимально наближені до природних», – відзначив посадовець.

Він також додав, що міністерство захисту довкілля та природних ресурсів спільно з екоспільнотою працює над забороною використання інвазійних видів дерев при створенні лісів. Відповідний наказ найближчим часом подадуть до Мін’юсту для реєстрації.