Переселенцям розповіли про відшкодування за пошкоджене або зруйноване житло

У Любомлі, в приміщенні гуртожитка Любомльського професійного ліцею, відбулась просвітницька зустріч для внутрішньопереміщених осіб на тему: «Відшкодування за зруйноване/пошкоджене житло».

Захід відбувся завдяки співпраці Любомльського відділу Ковельської філії Волинського обласного центру зайнятості, благодійного фонду «СтабілізейшенСуппортСервісез» та за сприяння директора Любомльського професійного ліцею Володимира Дудка, — повідомляють на сторінці Любомльської філії зайнятості.

Зі вступним словом до присутніх звернулися начальник Любомльського відділу ВОЦЗ  Юрій Ліпич та  регіональна координаторка благодійного фонду «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» Оксана Овсієнко.

Віта Шеремета, регіональна юристка фонду, ознайомила вимушено переміщених із правовими та організаційними засадами надання компенсації за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України. Розповіла юристка і про порядок збирання доказів пошкодження/знищення житла та які є пільги щодо сплати зборів.

Соціальна працівниця проекту Ольга Чих провела анкетування учасників для більш детального вивчення потреб та ситуації, що склалась у кожного учасника заходу.

На завершення зустрічі відбувся діалог «питання-відповідь». Дуже багато питань було по оформленню права власності на житло, яке вже пошкоджене або знищене, успадкуванню такого житла від померлих родичів, відновленню втрачених документів на право власності тощо.