Митниця: підсумки кварталу

Волинська митниця на свій сторінці у фейсбуці опублікувала підсумки роботи у І кварталі 2023 року.

З цей період посадовими особами Волинської митниці:

* скеровано до правоохоронців 33 повідомлення про правопорушення, які містили ознаки злочинів. З них 18 фактів стосувалося виявлення незаконного переміщення через митний кордон України наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів. З незаконного обігу вилучено майже 0,5 кг та 24 пігулки наркотичних засобів, 17,7 кг психотропної речовини, 12 пігулок прекурсорів, 38 одиниць холодної зброї та 28 набоїв.

* запроваджено 108 справ про порушення митних правил на суму понад 31 млн грн.

* припинено 2 спроби  незаконного переміщення товарів продовольчої групи на суму  понад 1 млн грн, 8 спроб незаконного переміщення товарів промислової групи на суму майже 6 млн  грн,  7 спроб незаконного переміщення транспортних засобів на суму  понад 1 млн грн, по 1 спробі незаконного переміщення лісоматеріалів та лікарських засобів, 2 спроби незаконного переміщення культурних цінностей.

* На розгляд  до  суду  у звітному періоді направлено 57 справ на суму майже 24 млн грн. З них судами уже завершено розгляд 37 справ, за відповідними рішеннями конфісковано товарів на понад 9 млн грн, накладено штрафів на понад 5 млн грн.

* Найбільша кількість протоколів про порушення митних правил, складених у І кварталі цього року,  припадає на статтю 471 Митного кодексу України (порушення порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю). Їх частка становить 32 відсотки.