Вилучили спорядження на три мільйони гривень

Склад Волинської митниці поповнився рибальським спорядженням вартістю понад 3 млн грн. Одиночні чи підібрані у комплекти сигналізатори ловлі, волосінь на котушках різної специфікації, а загалом понад півтори тонни товару вилучили у справі про порушення митних правил за ознаками, передбаченими  частиною 1 статті 483 Митного кодексу, повідомляє Волинська митниця.

Це рибальське начиння не було задеклароване у вантажі, який перевізник доставляв від продавця з Гонконгу до покупця в Ужгороді в митному режимі імпорту на умовах поставки. Воно було виявлене на митному посту “Ягодин” у ході повного огляду транспортного засобу з відкриттям та перерахунком вантажних місць. Підставою для направлення на огляд стала невідповідність між задекларованою та фактичною вагою китайської продукції, що поставлялася на умовах зовнішньо-економічного контракту.

Сталося це через надмірну щедрість продавця (бо не контролював процес завантаження) чи через бажання покупця зекономити на сплаті митних платежів? – згодом розбиратимуться у суді. Адже приховування  від митного контролю шляхом подання митному органові документів, що містять неправдиві відомості про найменування та вагу товару – тягне за собою накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості безпосередніх предметів порушення митних правил з їх конфіскацією.