Любомльська громада – переможець міжнародної екологічної програми

Дві громади Ковельського району – Любомльська та Шацька – стали переможцями міжнародної екологічної програми Forest Recovery, яку реалізовує ДП «Ліси України».

Це означає, що на цих територіях збільшилися площі лісів – самосійні насадження отримали відповідний офіційний статус, повідомляє Поліський лісовий офіс.

Дипломи переможців лісівники вручили головам Шацької громади Сергієві Карпуку та Любомльської Роману Ющуку.

У Любомльській громаді це 650 га.

Переданий під опіку держави ліс – колишній військовий полігон. Зараз він гостро потребує реставраційних заходів та необхідних доглядів. Як і протипожежних та охоронних.

Майже 80 га додалося до лісового фонду від Шацької громади. Передані ліси – самосійні насадження. Вони також потребують інвестицій.

«Незважаючи на те, що нам доведеться багато працювати в напрямку відновлення цих ділянок, ми плануємо і вже проводимо необхідні заходи, – наголошує директор філії «Любомльське лісове господарство» ДП «Ліси України» Володимир Туревич. – Через 15 чи 20 років за правильно спланованої та проведеної роботи на цих ділянках ростимуть високобонітетні насадження. Це буде гарний ліс, за який так уболівають у кожній громаді».

Проєкт Forest Recovery реалізовують разом з міжнародними партнерами FOREST EUROPE та EUSTAFOR. У його рамках ДП «Ліси України» відзначає громади, які передали деградовані площі під висаджування лісу або самосійні ліси.