З початку повномасштабної війни через Волинську митницю ввезли 26 тисяч автомобілів для військових

Від березня 2022 року по цей час волинські митники оформили майже 55 тисяч декларацій про визнання вантажів гуманітарною допомогою. За ними в Україну було ввезено майже 425 тисяч тонн благодійних пожертв від донорів з усього світу. Серед них – понад 26 тисяч транспортних засобів, отримувачами яких стали військові чи правоохоронні формування, що беруть участь у відсічі російській збройній агресії.
Про це повідомляє Волинська митниця на сторінці у Фейсбук.
Волинська митниця фіксує у пам’яті цю статистику, адже згадана постанова з опівночі 1 грудня 2023 року втратить чинність. На зміну їй прийде новий механізм пропуску та обліку гуманітарної допомоги, передбачений у Постанові КМУ від 5 вересня 2023 року № 953 (зі змінами, внесеними Постановою КМУ від 20 листопада 2023 року №1216 “Про внесення до деяких постанов Кабінету Міністрів України змін щодо реєстрації та обліку гуманітарної допомоги та її отримувачів у період воєнного стану”).
Передусім звертаємо увагу волонтерів, що форма декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, зміниться. Нова форма доступна у законодавчій базі
📲 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/953-2023-%D0%BF#n19 – йдеться у повідомленні
При цьому до 31 березня 2024 року встановлено перехідний період, протягом якого декларацію можна подавати без зазначення унікального коду гуманітарної допомоги, який надається автоматизованою системою реєстрації гуманітарної допомоги.