ВАКС продовжив розслідування справи про корупцію на Волинській митниці

Вищий антикорупційний суд продовжив до 8 червня строк розслідування справи про злочинну організацію та зловживання на Волинській митниці під час розмитнення товарів. Злочинну організацію очолював колишній працівник Служби безпеки України.

Таке рішення 2 січня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Клопотання задовольнити частково. Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні до 7 місяців, тобто до 08.06.2024 включно», – йдеться в рішенні.

Нещодавно антикорупційний суд продовжив арешт підозрюваного ще на два місяці. Також йому визначили альтернативний запобіжний захід у вигляді 60 млн грн застави.

Нагадаємо, НАБУ і САП викрили злочинну організацію, яка займалася зловживаннями на Волинській митниці. Її члени забезпечували незаконну мінімізацію митних платежів за схемами так званого «чорного» та «сірого» імпорту, чим заподіяли державі понад 475 млн грн збитків.

Як встановило слідство, за період вчинення злочину його учасники під керівництвом колишнього працівника СБУ у змові зі службовими особами Волинської митниці здійснювали незаконне переміщення високоліквідних товарів (мобільних телефонів, комп’ютерної техніки, одягу відомих виробників тощо) через міжнародний пункт пропуску «Ягодин». Схема полягала у маскуванні імпортованих цінних товарів так званими «товарами прикриття» зі значно меншою вартістю.