10 % від вільних залишків на підтримку ЗСУ: 28 громад Волині вже підтримали ініціативу ОВА

З відповідним проханням Волинська ОВА звернулась до громад на початку цього року. Адже при затвердженні обласного бюджету не вдалося в повному об’ємі передбачити фінансування захищених статей (заробітна плата, соціальні виплати, енергоносії, медикаменти, харчування, стипендії).

Так, станом на початок січня 2024 року незабезпеченість становила 284 млн грн. На сьогодні, враховуючи перевиконання бюджету і частково поділені вільні залишки, незабезпеченість становить 16 млн гривень. Ці видатки потрібно буде у бюджеті знайти упродовж року. Наразі є 9,2  млн грн, що покривають ці потреби на 56 %.

Тож спрямування з місцевих бюджетів за механізмом передачі субвенції державному бюджету на виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів 10 відсотків від вільного залишку коштів  дозволяє залучити на потреби сил безпеки і оборони понад 170 млн гривень.

Станом на сьогодні відгукнулось на цю ініціативу 28 тергромад, а загальна сума передбачених коштів становить 57,5 млн гривень.

У розрізі громад найбільше передбачили: громада м. Володимир – 26 млн грн, Ковельська  громада – 9,2 млн грн, Боратинська – 5  млн грн та Торчинська – 3,4 млн грн. Водночас, така громада  м. Луцьк, у якої було 300 млн грн вільних залишків, до цього не долучилась. Однак, відомо, що певні суми на підтримку військових вони передбачили.

«Дякую усім, хто відгукнувся та долучився до цієї ініціативи. Допомагати Збройним силам України – наш обов’язок, тож впевнений, що у бюджетах громад також передбачені ці видатки», – зазначив Юрій Погуляйко.