Кількість не перейменованих вулиць на Волині зменшилась майже на пів сотні

Станом на 9 квітня 130 вулиць на Волині потребують перейменування у зв’язку з процесом декомунізації. На початку 2024 року таких вулиць було 177.

Ці дані на запит Суспільного надав голова громадської організації “Світанок” Вадим Поздняков.

З його слів, інформацію про перейменування вулиць громадські організації надають на запит місцеві громади. Значно скоротили перелік вулиць, які потребують перейменування у Луцьку, якщо раніше їх було 34, то тепер залишилось 20, додав Вадим Поздняков.

Перелік вулиць у громадах Волині, які ще досі не змінили назви

Іваничівська селищна рада: в Іваничах ще є вулиця 8 березня та Першотравнева; у селі Мишів вулиця 8-Березня.

Литовезька сільська рада: у селі Кречів також є вулиці 8-го Березня та Першотравнева, у Мовниках — Інтернаціональна.

Оваднівська сільська рада: у селі Верба ще живуть на Колгоспній, а в Охнівці на Жовтневій.

Павлівська сільська рада: у селі Грушів є вулиці 1 Травня та 8-го Березня, у Риковичах —8-го Березня, у Старому Порицьку — Першотравнева;

Поромівська сільська рада: у селі Бортнів є вулиця Інтернаціональна, а в Будятичах — 8-го Березня;

Камінь-Каширська міська рада: у місті Камінь-Каширський є вулиця Чкалова, у Бузаках — 8 Березня, у Ворокомле — 1 Травня, в Осівцях — 65-річчя Перемоги.

Маневицька селищна рада: у селі Козлиничі є вулиця Єршова, у Старому Чорторийську — Єршова і Хакімова.

Ковельська міська рада: у місті Ковель є вулиці 1-го травня, 8-го Березня, Бенделіані, Брюлова, Купріна, Мічуріна, Менделєєва, Чайковського; у селі Білин є вулиця 8-го Березня, а у Заріччі — Першотравнева.

Любомльська міська рада: у місті Любомль є вулиця та провулок 1-го Травня та вулиці Власа Мізинця, Воїнів Інтернаціоналістів; у селі Запілля вулиця Власа Мізинця.

Голобська селищна рада: у селі Байківці ще залишилась вулиця Воз’єднання.

Головненська селищна рада: у селищі Головне є вулиці 1-го Травня, Гагаріна, Толстого; у Заболотті — 1-го Травня та Гагаріна; у Заозерному — Колгоспна.

Старовижівська селищна рада: у селищі Стара Вижівка є вулиці Ватутіна, Гагаріна, Горького, Карбишева, Колгоспна, Пушкіна, Федорова; у Борзовій ще є вулиця 8-го Березня; в селі Галина Воля — Колгоспна; у Мизовому — 1-го Травня; у Новій Вижві — провулки 8 Березня та Колгоспний; у селах Поліське та Чевель — вулиці Першотравневі.

Турійська селищна рада: у селищі Турійськ вулиця Першотравнева та провулок Першотравневий; у Купичеві — Дружби Народів та Першого Травня; у селі Обенижі — Гагаріна.

Шацька селищна рада: у селищі Шацьк є вулиці 1 Травня; у Мельниках є вулиці 1 Травня, Колгоспна; у селі Світязь є вулиця 40 років Перемоги, вулиця Жовтнева та провулок Жовтневий.

Дубечненська сільська рада: у селі Кримне залишилась вулиця 8-го Березня.

Забродівська сільська рада: у селі Заброди залишилась вулиця Артема.

Горохівська міська рада: у місті Горохів є вулиця Возз’єднання, Суворова, Чкалова, Я.Галана та провулки Чкалова та Я.Галана.

Ківерцівська міська рада: у місті Ківерці — вулиця Ціолковського.

Луцька міська рада: у місті Луцьку є бульвар Дружби Народів, вулиці 8-го Березня, Балакирева, Бородіна, Брюллова, Вавилова, Глієра, Декабристів, Добролюбова, Єрмолової, Жуковського, Карбишева, Конякіна, Ломоносова, Рахманінова, Трункіна, Чайковського, Чернишевського, провулок Смелякова та проспект Перемоги; у селі Боголюби є вулиця 40 років Перемоги; у Дачному — 1 Травня та Гагаріна; у Жабці — ОК “Товариство садоводів-любителів “Мічурінець”; у Зміїнці є вулиці Возз’єднання, Мічуріна та Першотравнева; в Озерці — вулиця 9 Травня; у Прилуцьку — Жовтнева; у Сирниках — Конякіна.

Торчинська селищна рада: у селищі Торчин є вулиці Ватутіна, Гагаріна, Галана, Мічуріна, Маяковського, Олега Кошового, Островського, Перше Травня, Суворова; у селі Буяни є вулиці 1 Травня та Гагаріна; у селі Гать — Дружби Народів; у селі Кошів — 8-го Березня; у Сарнівці — 8 Березня; у Смолигові — 1 Травня; у селі Тертки — вулиця 1 Травня та Дружби Народів.

Боратинська сільська рада: у селі Гірка Полонка залишалась вулиця Першотравнева.

Городищенська сільська рада: у Чарукові — Першотравнева.
Копачівська сільська рада: у селі Копачівка також є вулиця Першотравнева, а в селі Кроватка — 1 Травня.

Підгайцівська сільська рада: у селах Липини та Романів є вулиці Першотравневі, а в Лищі — Возз’єднання.

Зі слів Вадима Позднякова деякі громади, які були у переліку в січні закінчили процес перейменування вулиць, які цього потребували, зокрема Доросинівська громада. Також багато вулиць декомунізували у селищі Шацьк, якщо раніше до переліку входило вісім вулиць, то нині залишилась лише одна.