«Спершу було важко. Та очі бояться, а руки роблять»

Словосполучення «сільський староста» у нашому лексиконі з’явилося із впровадженням адміністративної реформи, коли місцеві ради укрупнювалися, об’єднуючись у територіальні громади. Нагадаємо, на  наших теренах цей процес стартував у 2017 році, коли на карті тоді ще Любомльського району навесні з’явилася Вишнівська громада, а восени — Любомльська, Головненська, Рівненська.

Спершу обов’язки старост в об’єднаних громадах виконували сільські голови, які на момент об’єднання перебували на посадах, а восени 2020 року, коли разом з місцевими виборами фактично завершився процес децентралізації, старости почали працювати вже без приставки «в.о.». Варто зазначити: не всі екс-голови сіл після виборів пересіли у нові крісла. Скажімо, у Рівненській громаді взагалі відмовилися від таких штатних одиниць. Нові люди прийшли у Хворостові, Підгородному, Почапах, Римачах, Штуні.

Минулої осені восени когорту старост краю поповнила наша співрозмовниця Валентна Купира, яка очолила Згоранський старостинський округ, після того, як її попередник Олександр Лукашук вирішив скласти повноваження.

Подробиці читайте у завтрашньому номері газети «Наше життя» (10 грудня 2024 року)

Придбати газету можна у магазині «Хліб» у центрі міста, на міському ринку (підприємець Віктор Лобко), у магазині «Продуктовий маркет» поблизу автостанції, у продуктовому магазині на розі вулиць Української Армії, Шевченка і Прикордонників (перехрестя «Рогатка»), а також передплатити в редакції, у листонош чи заповнивши форму на сайті Укрпошти.