ТУТ ЗБЕРІГАЄТЬСЯ ТРУДОВА ІСТОРІЯ

Над існуванням трудових архівів, а тим більше над їх важливістю не задумуються люди,  які тільки-но розпочинають свою трудову діяльність. про їх формування часто не турбуються і роботодавці, однак, щоб не сталося з підприємством чи організацією — ліквідація, банкрутство, інше, документи про трудовий стаж людини не повинні зникнути.

24 грудня в країні уже традиційно з 1998 року святкується День працівників архівних установ. Так уже склалося, що трудовий архів нашого району розташований в одному приміщені з редакцією нашої газети, тож напередодні їх професійного свята ми вирішили поспілкуватись із виконуючою обов’язки завідуючої трудового архіву Оксаною Гіль (на фото). — Більшість громадян мають загальне уявлення про роботу архіву, і звертаються сюди уже коли виникає така необхідність. Розкажіть про головні функції вашої установи… — Основними завданнями трудового архіву є: прийом документів з особового складу та документів тимчасового зберігання підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності і підпорядкування, розташованих на території району, або ліквідованих підприємств, установ, організацій, що були зареєстровані на території району і не мають правонаступників.

Також проводимо технічне опрацювання документів, що надійшли на зберігання, та їх облік, видаємо юридичним особам і громадянам архівні довідки, копії та витяги з документів і т.д. Сьогодні у нас зберігаються документи 20 колгоспів району, документи з особового складу по виборах з 2006 по 2019 рік включно; 95 фондів документів ліквідованих установ, а ще документи 4 колгоспів знаходяться у правонаступників (Зачернеччя, Забужжя, Хворостів, Ладинь) і плануються в подальшому передаватись на зберігання до трудового архіву. До нас звертаються  як місцеві жителі, так і люди із інших районів та областей, також часом надходять листи і з Білорусі, Росії та ін. — З якими питаннями найчастіше звертаються люди? — Переважно це довідки про заробітну плату, яку отримували, коли працювали, та стаж роботи, до речі, інколи просять вирахувати, скільки днів відпрацювали за кілька, а буває навіть за десять та більше років… Приходять часом, щоб відновити дані, які втрачені. Є багато організацій, які при ліквідації не здали в спецархів потрібних документів, через що виникають проблеми у людей, які там колись працювали, доводиться зв’язуватися із керівниками тих організацій по телефону, якось вирішуємо проблему, а це все час. Тому хотілося б, щоб керівники юридичних установ заздалегідь дбали про архівування документів на підприємстві. — Які документи потрібно мати з собою людині, яка збирається завітати до трудового архіву? — При собі слід мати паспорт, якщо є трудова книжка на руках, також не завадить, але це не обов’язково. Ми працюємо щоденно, прийом громадян та видача довідок — у понеділок, четвер з 9.00 до 13.00 год. Термін отримання довідок згідно чинного законодавства становить 30 днів (залежно від кількості звернень та складності пошуку потрібної інформації). Незважаючи на великий обсяг роботи (деколи щоб видати потрібну довідку доводиться не один день гортати  документи в холодному архівосховищі),  трудяться тут дві працівниці: в.о завідуючої Оксана Гіль та архівіст Інна Король. Користуючись нагодою вітаємо сусідів як із наступаючим професійним святом, так і всіма новорічними святами, зичимо міцного здоров’я, щастя, добра, оптимізму, достатку.

Віктор ПИЛИПЕНКО.

One Comment

Add a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *