Голову Вишнівської ОТГ включили до складу Ради транскордонного Об’єднання «Єврорегіон «Буг»

Голова Волинської ОДА затвердив склад представників української сторони у Раді транскордонного Об’єднання «Єврорегіон «Буг».

Про це йдеться у розпорядженні Юрія Погуляйка від 29 січня цього року, йдеться на сторінці Шацької районної ради у фейсбуці.

Склад представників української сторони у Раді затверджений відповідно до Угоди про створення транскордонного Об’єднання «Єврорегіон «Буг» від 29 вересня 1995 року.

На чолі групи – голова обласної державної адміністрації Юрій Погуляйко та голова обласної ради Ірина Вахович. З представників місцевого самоврядування до складу увійшли голова Шацької районної ради Сергій Карпук та голова Вишнівської об’єднаної територіальної громади Любомльського району Віктор Сущик.

Також в складі депутат обласної ради Надія Хвищун; кандидат економічних наук, доцент Луцького національного технічного університету Ірина Камінська; генеральний директор СП ТОВ «Модерн-Експо» Петро Пилипюк; ректор Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки Анатолій Цьось; директор департаменту економіки та європейської інтеграції обласної державної адміністрації Ігор Чуліпа; радник голови обласної державної адміністрації (на громадських засадах) Тетяна Щербак.

Довідково: угоду про створення Транскордонного Союзу «Буг» було підписано у вересні 1995 року. Союз було утворено в місті Луцьк за ініціативою воєводів Холмського, Люблінського, Замойського, Тарнобрезького воєводств, а також голови Волинської обласної державної адміністрації.

Україна була представлена Волинською областю та кількома районами Львівської області, Польща – Люблінським, Холмським, Тарнобжезьким та Замостьскім воєводствами, які після адміністративної реформи 1999 року ввійшли частково до складу новоствореного Люблінського воєводства. У травні 1998 року до зазначеного об’єднання вступили також Брестська область Республіки Білорусь та Бяло-Підляське воєводство Республіки Польща.

Після проведеної в Республіці Польща адміністративної реформи членами транскордонного об’єднання «Єврорегіон «Буг» виступають: Брестська область Республіки Білорусь, Люблінське воєводство Республіки Польща та Волинська область України. В якості асоційованих членів у Єврорегіон увійшли два райони Львівської області (Сокальський та Жовківський), прилеглих до кордонів Польщі. З червня 1996 року Єврорегіон «Буг» є членом Асоціації європейських прикордонних регіонів.

Єврорегіон розташований на території близько 80 тисяч квадратних кілометрів. Населення перевищує 5 мільйонів чоловік. Найбільші міста – Люблін, Брест, Луцьк, Барановичі, Пінськ. Територією Єврорегіону проходять найважливіші комунікаційні шляхи, що з’єднують країни Західної Європи з Білоруссю, та Україною. Тут знаходяться пасажирські, товарні прикордонні переходи європейського значення.

Згідно із Статутом Об’єднання його керівним органом є Рада, до складу якої входять по 10 представників від трьох територіально-адміністративних одиниць країн-членів єврорегіону Буг.