Проект Любомльського краєзнавчого музею став «Музейною подією року»

Управління культури, з питань релігій та національностей Волинської обласної державної адміністрації та Волинський краєзнавчий музей провели Одинадцяту обласну рейтингову акцію «Музейна подія року на Волині – 2019».

Акція «Музейна подія року» започаткована у 2009 році і є щорічним конкурсом, у рамках якого відзначаються найважливіші, найбільш показові та резонансні явища у музейній галузі на Волині, що найбільше вплинули на загальне сприйняття музеїв у суспільстві. Про це повідомляє Музейний простір Волині.

Головним критерієм для визначення переможця акції є суспільна значущість музейної події, позитивний резонанс у масштабах Волині і всієї України. Додатковий критерій – високий фаховий рівень виконання.

Цього разу на суд експертів подали 14 різних за характером та масштабами подій, які відбулися впродовж 2019 року. У голосуванні взяли участь 23 експерти. Це – представники засобів масової інформації, музейної сфери, влади, громадськості.

За результатами рейтингового голосування переможцем Одинадцятої обласної рейтингової акції «Музейна подія року на Волині – 2019» став проект «Фото дня – історія Любомльщини в одному кадрі» Любомльського краєзнавчого музею.

Організатор проекту Юрій Фініковський, директор Любомльського краєзнавчого музею.

Мета проекту – популяризація історії Любомльського краю, зацікавлення громадськості регіону у вивченні своєї минувшини, ознайомлення жителів Волині із колекціями музею; поповнення фондової збірки.

Щоденно впродовж 2019 року відбувалася публікація історичних фото з їх максимальним описом: подія – учасники події – рік – подальший розвиток – підкріплення іншими матеріалами – загальне обговорення у коментарях – подальша публікація у засобах масової інформації району та області.

Результатом проекту стало поповнення фонду музею 571 музейним предметом (книги, фото, документи, нагороди, тощо). До проекту залучили колекції місцевих краєзнавців та колекціонерів.