Про особливості призову розповіли на брифінгу

Вчора, 11 червня, відбувся брифінг за участю заступника  голови районної державної адміністрації Олександра Герасимчука,військового  комісара Любомльського ОРВК Василя Дмитрука, голови та членів районної призовної комісії, представників об’єднаних територіальних громад та сільських рад з питань організації та проведення призову громадян України на строкову військову службу, – повідомляють в райдержадміністрації

На брифінгу було висвітлено ряд питань, зокрема, військовий комісар Любомльського ОРВК  Василь Дмитрук ознайомив присутніх щодо організації проведення призову громадян на строкову військову службу та з основними обов’язками призовників, відповідальністю за ухилення від  строкової служби.

Також, Василь Семенович  зауважив, що основним завданням під час проведення чергового призову, як і раніше, є недопущення зниження якісної характеристики призовного ресурсу, який направляється для комплектування Збройних Сил України. Розподіл та призначення призовників здійснюється пропорційно із урахуванням потреби і наявності призовних ресурсів, як для Збройних Сил України так і для інших військових формувань. Призвані військовослужбовці строкової військової служби до участі в ООС не залучаються.

Довідково:

Щодо організації проведення призову на строкову військову службу весною 2020 року.

Відповідно до Указу Президента України “Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2020 році” від 16.01.2020 № 13/2020 щодо призову громадян України на строкову військову службу у травні – липні 2020 року.

Призову на строкову військову службу (виклику на призовні комісії) підлягають громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку.

На комплектування військ (сил) не направляються призовники, які не мають базової загальної середньої освіти, мають низькі морально-ділові якості, перебувають на обліку в органах внутрішніх справ за антигромадську поведінку, зловживали алкоголем чи вживали наркотичні речовин та у яких під час призову виявлено захворювання згідно з Переліком статей Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають придатність до військової служби Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України.

Розподіл та призначення призовників здійснюється пропорційно із урахуванням потреби і наявності призовних ресурсів, як для Збройних Сил України так і для інших військових формувань. Призвані військовослужбовці строкової військової служби до участі в ООС не залучаються.

Разом з тим весною 2020 року заходи призову проводяться з урахуванням обмежень, введених в України у зв’язку із пандемією COVID-19 та необхідності дотримання карантинних заходів.