У Бережцях скажений собака покусав людей

На обійсті одного із жителів села собака породи лабрадор відчепився, вибіг на дорогу, де гралися діти, покусав  семирічного хлопчика, а потім почав «з’ясовувати стосунки» з двома іншими собаками. Від лабрадора дісталося й одній із жительок села, яка вибігла на галас і дитячий плач і намагалася розборонити чотирилапих. Покусав він в той день і корову свого господаря. У підсумку безтямного собаку застрелили і закопали. Про це пише “Кордон”

«Коли про випадок стало відомо нам, ми одразу поїхали на місце події, відкопали чотирилапого і відібрали патматеріал, оскільки була підозра, що у нього сказ, — розповідає зав. епізоотичним відділом районної державної лікарні ветмедицини Валентина Литвиненко. — Невдовзі експертиза підтвердила наші припущення: собака був скажений. Відтак, покусану корову було щеплено проти сказу, собак, яких покусав лабрадор, довелося знищити і спалити. На місці знищення, спалювання, відбору патматеріалу, покусу дитини  була проведена дезінфекція».

Постраждала дитина була на один день госпіталізована у травматологічне відділення Любомльської лікарні. Нині хлопчик перебуває вдома і проходить курс вакцинації від сказу. Такий же курс проходить і постраждала жінка.

У радіусі 5 кілометрів від місця події ветеринарна служба наклала карантинні обмеження на 60 днів.

«До слова, у райлікарні ветмедицини є безкоштовна вакцина проти сказу, — додає Валентина Литвиненко, — тож кожен може нею скористатися і привити своїх домашніх улюбленців від цієї небезпечної хвороби».