Свято волейболу у Згоранах

Минулих вихідних прибережна зона Великого Згоранського озера на два дні перетворилася на територію, де панувала атмосфера азарту, спортивної боротьби, сили духу. Саме тут вже другий рік поспіль проходив турнір з пляжного волейболу «Кубок Юрія Гупала». Позмагатися за звання найсильніших зголосилися 33 команди з Волині, Рівненщини, Львівщини, Закарпаття, Хмельниччини.

До слова, підбір виконавців та подібних турнірах у Згоранах доволі сильний: багато хто з учасників має звання майстрів спорту і виступає у професійних волейбольних командах. Цьогоріч, наприклад, приїхав позмагатися капітан національної збірної України з волейболу Олег Плотницький, який виступає за волейбольний клуб «Перуджа», що є одним із лідерів італійської серії «А». Звісно ж, приїзд на Любомльщину спортсмена такого рівня — подія для шанувальників спорту, тож не дивно, що уболівальники при нагоді підходили до нього, брали автографи і фотографувалися.

«Через нинішню ситуацію з коронавірусом можливостей пограти у волейбол не так вже й багато, — розповідає Олег. — На щастя, є люди, які організовують подібні турніри. Це справді чудово: можна і відпочити, і побачитися зі знайомими спортсменами, і пограти. Тож коли дізналися про турнір у Згоранах,  із задоволенням вирішили приїхати і собі взяти участь. На  «Кубку Юрія Гупала» я вперше, враження — неймовірні. Сюди можна приїжджати щороку. Гарні майданчики, чудова природа, поряд озеро. Граєш і відпочиваєш, хоча за логікою мав би втомлюватися. Тут є всі умови для того, щоб навіть невеличкі спортивні збори проводити».

Як з’ясувалося згодом, згоранський дебют для Олега Плотницького виявився доволі успішним. Втім, все по черзі.

Під час урочистого відкриття спортсменів привітали та побажали їм гарної боротьби і здобутків організатор турніру, депутат облради Юрій Гупало та Згоранський сільський голова Олександр Лукашук.

Першими з турнірними завданнями впоралися жіночі команди, яких цього року налічувалося сім. Змагання проводилися за змішаною олімпійською системою: «двічі програв — вибув». У підсумку «бронзу» здобули Софія Костюк і Софія Луць зі Згоран, «срібло» — їхні землячки Олександра Хантіль та Ольга Слюсар, а переможницями стали Маріанна Повідайчик і Наталія Лендєл з Ужгорода.

Софія Костюк і Софія Луць

Ольга Слісар та Олександра Хантіль

Наталія Лендєл і Маріанна Повідайчик стали перемогли у змаганнях серед жіночих команд

Щодо чоловічих команд, то вони були поділені на дві вікові групи. П’ять ветеранських команд категорії «85+» (сумарний вік двох учасників має бути понад 85 років) змагалися за коловою системою. Третє місце посіли Петро Чорний та Олександр Гурський зі Старої Вижівки, друге — організатор змагань Юрій Гупало та його колега по команді Олександр Мельник, а перемогли ковельчани Олег Шматюк та Анатолій Шворак.

Серед ветеранів третє місце посіли Петро Чорний та Олександр Гурський

Другу сходину завоювали організатор змагань Юрій Гупало та його колега по команді Олександр Мельник (ліворуч)

Найсильнішими серед сетеранів стали ковельчани Олег Шматюк та Анатолій Шворак.

Традиційно найбільше представництво — 21 команда була у молодшій чоловічій групі. Тут теж діяла змішана олімпійська система, згідно якої після другої поразки учасники вибували з боротьби.

У першому півфіналі вже згаданий Олег Плотницький, який на турнірі представляв Хмельницький, у парі з рівненчанином Іллею Ковальовим переграли лучан Михайла Сидора і Дмитра Янчука 2:0. З таким же рахунком ужгородські волейболісти Юрій Бокшан і Михайло Скукіс перемогли львів’ян Євгена Чарноша і Ярослава Бойчука.

У грі за третє місце лучани перемогли львів’ян 2:0, а у вирішальному поєдинку тандем Плотницький — Ковальов у запеклій боротьбі переграв Бокшана і Скукіса з таким же результатом. Отож, як бачимо, у капітана збірної України Олега Плотницького дебют у Згоранах вийшов плідним: прийшов, побачив, переміг.

Бронзовими призерами стали лучани Михзайло Сидор і Дмитро Янчук

Другими призерами стали Юрій Бокшан і Михайло Скукіс

Олег Плотницький та Ілля Ковальов

По завершенні турніру кубки, медалі, грамоти райдержадміністрації переможцям і призерам вручали організатор змагань Юрій Гупало та голова РДА Ігор Оксенчук.

Сергій МАРИНЬОХА.