Голова Волинської облдержадміністрації провів виїзну нараду на «Ягодині»

Голова ОДА Юрій Погуляйко провів виїзну нараду на ПП «Ягодин» з приводу обсервації осіб, які в’їжджають в Україну з «червоної» та «зеленої» зон.

Також участь у нараді взяли заступники голови ОДА Тетяна Щербак та Олександр Троханенко, голови Ратнівської та Любомльської РДА, представники прикордонної служби, керівники управління Національної поліції у Волинській області та медичні працівники. Про це повідомляють на сайті Волинської ОДА.

Учасники зустрічі обговорили та напрацювали порядок дій при перетині кордону України громадянами, що в‘їжджають з країн, які МОЗ поділило на так звані «червоні» і «зелені» зони.

Відповідно до рішення Міністерства охорони здоров’я, категорія осіб, які прибувають з країн «червоної» зони, повинні пройти обсервацію: або за допомогою додатку «Дія», або ж у запропонованому місці для обсервації.

На Волині потрапити в Україну можна лише на ПП «Ягодин» зі сторони Республіки Польща та ПП «Доманове» зі сторони Республіки Білорусь.

Як зауважила заступниця голови ОДА Тетяна Щербак, алгоритм дій щодо проходження обсервації не змінився.

«Для налагодження процесу необхідно забезпечити постійне чергування на пункті пропуску поліції, авто швидкої та транспорту для перевезення до місця обсервації», – розповіла посадовиця.

Тож під час наради склали протокол, де визначили заходи та відповідальних осіб за проведення обсервації.

Слід зауважити, що Республіка Польща належить до «зеленої» зони, тож тут особливих питань не виникало. Обсервація стосуватиметься лише тих осіб, які перетинаючи кордон на Ягодині зі сторони Польщі, упродовж останніх 14 днів перебували у країнах з червоної зони.

Щодо Доманове, то в середньому за словами прикордонників, ПП перетинають до 10 людей на добу.

Тому перш за все прикордонниками проводитиметься інформаційно-роз‘яснювальна робота про процедуру проходження обсервації, як за допомогою додатку «Дія», так і за спеціально визначеним місцем.

«Приймаємо рішення: обов‘язкова обсервація зі сторони Білорусі. З Польщі – лише ті, хто нещодавно перебував в країнах з «червоної» зони. Але спочатку необхідна роз‘яснювальна робота прикордонників про усю процедуру», – наголосив Юрій Погуляйко.