Наразі без газу

Ось скоро буде вже рік, як жителі двох негазифікованих районів на Волині залишилися без скрапленого газу. І це все «стараннями» уряду. Адже саме туди сходяться всі «кінці» цієї проблеми. У бік урядовців кивають керівники компанії «Івано-Франківськ-Пропан», яка постачає скраплений газ населенню і чиновники обласних структур, до яких за допомогою звернулися депутати місцевих рад та посадовці райдержадміністрації. Причина банальна – Кабінет Міністрів не може організувати проведення спеціалізованого аукціону з продажу скрапленого газу.

Починаючи з весни минулого року, жителі Любомльщини звертали увагу посадовців різного рівня на незадовільне постачання населенню блакитного палива. В результаті продаж газу відновили, але завезли його декілька раз. Влітку ситуація повторилася. Тоді вирішувати проблему кинулися чи не всі посадовці: депутати усіх рад, рай- та облдержадміністрації. На кінцевий результат це мало що вплинуло. Більше того, компанія «Івано-Франківськ-Пропан» оголосила про закриття своєї  Любомльської дільниці та звільнення її працівників. Це підняло чергову хвилю народного незадоволення. Але скоріш за все, не воно стало причиною того, що вже у вересні 2019 року урядом таки був проведений спеціалізований аукціон з продажу скрапленого газу, після якого навіть ціна його реалізації дещо зменшилася. Люди не могли оминути такої події і всі схвальні відгуки адресували президенту Володимиру Зеленському. Мовляв, це він взявся наводити порядок, заставив не тільки провести аукціон, а й знизити ціну газу. Та свято тривало не довго. Буквально через два-три тижні балони з газом перестали продавати населенню.  На питання «В чому справа?» керівництво компанії банально брехало: «Газ буде на наступному тижні». Однак, слід зазначити в якійсь мірі «газовики» своє слово стримали і завезли одного разу, як вони висловилися, «комерційний газ». Його ціна була значно вищою, але й на це населення закрило очі та кинулося заправляти балони про запас.

А тим часом керівництво компанії не відмовилося від своїх планів щодо припинення роботи Любомльської дільниці і поки місцеві чиновники розглядали на сесіях та нарадах проблему, складали чергові петиції до уряду, перші звільняли працівників. В такій ситуації жителі знову сподівалися на допомогу від Президента Зеленського. Підготували йому звернення, яке підписали цілою громадою та відповіді не дочекалися по сьогоднішній день. Як, власне, і газу.

На сьогоднішній день Любомльська дільниця з продажу скрапленого газу населенню закрита. Там можна зустріти хіба лиш сторожа, а на питання коли буде газ, представники компанії знову радять шукати відповідь в Кабміні.

Місцева влада розводить руками, шле листа за листом – в Івано-Франківськ, Луцьк, Київ, благаючи про допомогу. «Питання на контролі в губернатора, він докладає всіх зусиль для його вирішення», — запевнили кореспондента «Нашого життя» в райдержадміністрації.

Та легше від того майже двадцяти тисячам споживачів скрапленого газу у двох районах не стало. Вони хочуть конкретно знати коли зможуть купити балон газу для задоволення своїх елементарних побутових потреб.

«Та хіба ж вам погано без газу, дивіться як ми класно можемо готувати їжу на дровах», — сміються приїжджі на Шацькі озера відпочивальники. Кажуть, що серед них часто трапляються й різного роду міністри, як колишні, так і теперішні. Якщо це так, то стає зрозуміло, що наші проблеми для них всього на всього смішні речі і газу нам не бачити ще досить довгий час.

Андрій ЗАДОРОЖНИЙ.