Продовжують закривати школи

Черговий «подарунок» для жителів Хворостова вирішила зробити районна влада. За їхньої бездіяльності чи правильніше сказати, щоб не образити, незадовільного менеджменту під загрозою закриття опинилася Хворостівська школа І-ІІІ ст. Щоправда, всі чиновники в один голос твердили представникам громади, котрі за поясненнями завітали до кабінету голови районної ради Миколи Сушика, що закривати навчальний заклад ніхто не збирається і найближчим часом вони зроблять все, щоб цього не трапилося.

Тим не менше у рішенні Волинського окружного адміністративного суду від 15.06.2020 року говориться: «Зобов’язати Хворостівський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. – дошкільний заклад» зупинити експлуатацію будівлі навчального закладу … до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки». Щоб запобігти цьому і вчасно розпочати навчальний рік у рідній школі, до керівників району приїхали за допомогою більше двох десятків жителів Хворостівської сільської ради, яка до нинішнього часу залишається у підпорядкуванні районної влади. Для переконливості своїх вимог активісти ще напередодні заручилися підтримкою чи не всіх земляків із двох сіл, які входять до складу сільради. Однак, найперше, що вони почули з порогу – слова виправдань та невинуватості від чиновників. За декілька хвилин монолог працівників держадміністрації та райради перейшов до більш активного діалогу, під час якого вони почали з’ясовувати стосунки між собою. А коли в розмову втрутився помічник народного депутата Ігор Торба, «дісталося» і йому. «Це ви сюди водите людей, нічого не робите, тільки піаритеся», – прозвучало із-за спини голови райради.
Не бажаючи бути мовчазними свідками цих протистоянь, хворостівці теж пішли у наступ: «Ніхто нас сюди не приводив, а ваші обіцянки та відговорки ми вже чуємо третій рік поспіль. Саме стільки часу й звертаємося до відділу освіти райдержадміністрації та вищестоящого начальства. Кожного разу одне й те саме… Тепер вирішили діяти всіма доступними методами: зібрали підписи, підготували звернення, звернулися до помічника народного депутата, преси. До речі, це ми їх запросили і дуже вдячні за підтримку та розуміння. Але мова зараз не про те. Ми не хочемо з’ясовувати, хто винен, ми хочемо, щоб наша школа зустріла дітей 1 вересня. Зрозумійте нас і допоможіть. Якщо ви цього не зробите, ми підемо далі, будемо звертатися куди завгодно, перекривати дороги та інше…». Після відвертих заяв чи не кожного з приїжджих емоцій в кабінеті поменшало. Натомість почали з’являтися конструктивні пропозиції. Відділ освіти райдержадміністрації запевнив, що виготовить проектну документацію, районна рада пообіцяла гроші. Народний депутат Ігор Гузь теж запевнив, що не залишиться осторонь, знайде можливість допомогти як юридично, так і фінансово. Розраховують хворостівці і на допомогу Вишнівської ОТГ, в складі якої опиняться найближчим часом. Одним словом, можемо працювати, якщо хочеться, чи в даному випадку коли заставлять.
Довідково: в січні цього року працівниками ДСНС було проведено перевірку дотримання правил протипожежної безпеки, в результаті якої виявлено цілу низку порушень. Деякі з них протягом трьох місяців вдалося усунути, проте на дороговартісну обробку дерев’яних конструкцій та облаштування приміщення Хворостівської школи пожежною сигналізацією гроші не знайшлися. За деякими підрахунками сума складає близько 300 тис грн. Відтак, під час повторної перевірки пожежники склали ще один акт, який і направили до суду. Останній виніс рішення призупинити діяльність закладу до усунення недоліків. Директор школи, починаючи з січня місяця, «закидає» різні інстанції проханням про допомогу, просить передбачити кошти, хоча б частково, проте, як бачимо із вищевикладеного, результат плачевний. І плачуть про допомогу поки що тільки жителі Хворостівської громади.