ГОТУЄМОСЬ ДО НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

Літо – не лише гаряча пора відпусток, а й час проведення ремонтних ро- біт. І поки вихованці закладів освіти Вишнівської сільської ради безтурботно відпочивають на канікулах, навчальні заклади активно готуються до початку нового навчального року, щоб вже 1 вересня гостинно відчинити двері та зустріти дітей затишними та світлими коридорами, оновленими класними кімнатами, зміцненою матеріально-технічною базою для якісних та комфортних умов навчання. З цією метою в кошторисі видатків місце- вого бюджету Вишнівської ОТГ на 2020 рік було передбачено коштів на за- гальну суму 47 036 010 гривень, з них по спеціальному фонду – 466 600 грн. Понад 70 % фінансового ресурсу заплановано на розвиток освітньої галузі та зміцнення матеріально-технічно бази шкіл і садочків.

У всіх навчальних закладах громади тривають поточні ремонти: продовжується оновлення класних кімнат, коридорів, санвузлів. На придбання фарби та товарів для ремонту з місцевого бюджету виділено кошти в сумі 190 631 гривень. На виконання вимог законодавства, які передбачають впровадження системи управління безпечністю харчування ХАССП (англ. Hazard Analysis and Critical Control Point) у харчовій галузі, ведуться ремонтні роботи на харчоблоках. На придбання меблів та технологічного оснащення для їдалень закладів освіти виділено кошти в сумі 118 049 гривень. Зараз завершується процес закупівлі обладнання, зокрема у харчоблок опорної школи «Вишнівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ». Проведено поточний ремонт харчоблоку філії опорного закладу Радехівської ЗОШ І-ІІ ступенів. У харчоблоці Машівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ» триває заміна вікон, сантехніки, освітлення. У згаданих закладах частина вікон замінена на енергозберігаючі.

Триває реконструкція та добудова спортивного залу у Римачівському НВК, де вартість робіт складає 4 522 750 грн. Окрім того, тут здійснені заміна електричної проводки та поточний ремонт коридору. У Машівському НВК відбулась часткова заміна дахового покриття, проведено поточні ремонти класних кімнат, придбано обладнання для комп’ютерного класу (118 500 грн), придбано меблі та встановлено двері на суму 94 350 гривень. У Штунській ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено поточний реГОТУЄМОСЬ ДО НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ монт класної кімнати для майбутніх першокласників, планується реконструкція навісного перекриття. На зміцнення матеріально-технічної бази в Штунській ЗОШ виділено 20 000 гривень. У філії опорного закладу Радехівській ЗОШ І-ІІ ступенів у майстерні замінено підлогу. У філії опорного закладу Бережецькому НВК «ЗОШ І-ІІ ст. – ДНЗ» здійснено поточний ремонт санвузла (270 000 грн). Не менш активно готуються до початку навчального року і заклади дошкільної освіти громади: облаштовуються ігрові кімнати, здійснюються ремонтні роботи на ігрових майданчиках. Для маленьких вихованців вихователі підготували яскраво розфарбовані коридори та стіни, провели благоустрій територій навколо дитячих садочків. Крім того, всі заклади освіти Вишнівської громади ґрунтовно готуються до опалювального сезону: створюються запаси палива, проводяться ремонтні роботи котлів, тепломереж, промивка систем опалення. Для забезпечення якісного підвозу дітей до навчальних закладів проведено ремонти шкільних автобусів Штунської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Машівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ», ОЗ «Вишнівський НВК «ЗОШ І-ІІІ – ДНЗ» та філії опорного закладу Радехівської ЗОШ І-ІІ ступенів на суму 106 934 гривень. З метою дотримання вимог протипожежної безпеки у філії опорного закладу Бережецькому НВК «ЗОШ І-ІІ ст. –ДНЗ» проведені превентивні заходи для захисту будівлі від прямого попадання блискавки та забезпечення під’їзду з твердим покриттям до водонапірної башти. Разом з тим у школі планується встановлення системи протипожежного захисту (сигналізації) та обробка дерев’яних конструкцій горищних покриттів. У всіх закладах освіти громади здійснено технічне обслуговування вогнегасників, термін яких вичерпався, закуплено пожежні покривала. Цьогоріч для ефективної реалізації Концепції «Нова українська школа» було додано кошти із «Субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «НУШ» в сумі 394 232 гривень, в тому числі: на придбання дидактичних матеріалів – 93 861 гривень, придбання меблів – 107 178 гривень, комп’ютерне обладнання для початкових класів – 193 193 гривень. Вишнівська сільська рада щиро дякує педагогам, працівникам школи, батькам та всім, хто долучився до проведення ремонтних робіт та підготовки закладів освіти до нового 2020-2021 навчального року.