Рибоохоронний патруль викрив 25 порушень рибальства за тиждень

У період з 9 по 16 листопада державні інспектори Волинського рибоохоронного патрулю зафіксували 25 порушень законодавства у сфері охорони водних біоресурсів. Так, склали 12 протоколів за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства), сім – за ч. 4 ст. 85 КУпАП (грубі порушення), два – за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП (незаконне придбання чи збут водних біоресурсів). Оформили чотири акти виявлення та вилучення безхазяйного майна, згідно з якими вилучили 4 кг риби та 19 од. заборонених знарядь лову.

Про це повідомляє Волинський рибоохоронний патруль.

«У порушників вилучили 15,5 кг водних біоресурсів та 11 од. заборонених знарядь лову. Наклали штрафів на суму 612 грн. Збитки, завдані рибним запасам, склали 2 408 грн», – повідомив керівник Волинського рибоохоронного патрулю Тарас Куньчик.

Для прикладу, 12 листопада рибпатрульні викрили грубе порушення Правил рибальства. На оз. Сомин Ковельського району (Соминський гідрологічний заказник) громадянин здійснював вилов риби забороненим знаряддям лову. Порушник встиг зловити 4 екз. щуки. Завдано шкоду, заподіяну порушенням законодавства про природно-заповідний фонд, на суму 2 408 грн.

На особу оформили адмінпротоколи за ч. 4. ст. 85 КУпАП. Матеріали справи направили до суду для притягнення порушника до відповідальності та відшкодування завданої шкоди. Знаряддя лову видучили.

14 листопада завдяки дзвінку небайдужих громадян на «гарячу лінію» Волинського рибпатрулю викрили порушення на р. Луга, поблизу с. Заріччя Володимир-Волинського району. Так, громадянин здійснював вилов риби знаряддям лову, виготовленим із сіткоснастевих матеріалів. Він встиг зловити 1 екз. риби плітка, яку в живому стані випустили у водне середовище.

На порушника склали протокол за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справи готуються до передачі в суд для притягнення порушника до відповідальності. Знаряддя лову вилучено.

Волинський рибоохоронний патруль закликає рибалок дотримуватися Правил рибальства, використовувати дозволені снасті та пам’ятати про добову норму вилову. Дотримання простих норм сприятиме збереженню природних багатств. Про порушення повідомляйте на «гарячу лінію» рибпатрулю 067 360 78 40.

Довідкова інформація

Розрахунок за незаконне добування водних біоресурсів у ПЗФ України здійснюється відповідно до постанови КМУ від 24.07.2013 р. № 541 «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд». Так, компенсація за один незаконно виловлений екземпляр щуки становить 602 грн.