Нові депутати та «старі» старости (відео)

Сьогодні першими на території Любомльщини відкрили пленарні засідання депутатів нового скликання в селищі Головне. Представники виборчої комісії ознайомили присутніх із результатами виборів, привітали із отриманням депутатського мандата 22 народних обранців та голову об’єднаної територіальної громади Миколу Демедюка.

Слова вітань від нардепа Ігоря Гузя передав його помічник Ігор Торба.

Після формальних урочистостей депутатський корпус одразу взявся до роботи, адже в порядку денному було більше десятка питань. Всі вони організаційного характеру, без яких неможливо приступити до виконання своїх функцій апарату селищної ради та багатьом установам громади.

Тому найперше було майже одноголосно (один голос «проти») обрано секретаря ради. Цю посаду вчергове доручено Валентині Боярчук. Далі сформовано склад виконавчого комітету, постійних депутатських комісій, штатний розпис відділів ради тощо.

Завершальним питанням було призначення та погодження кандидатур на посаду старост. Селищний голова, який наділений правом «подачі» таких кандидатів на розгляд сесії, запропонував переобрати діючих виконуючих обов’язки старост. І якщо по Нудиженському та Заболоттівському округах, де раніше обов’язки старост виконували відповідно Лілія Склянчук  Валентина Голян, заперечень не було, то в Згоранах якраз навпаки. Сюди прибула ціла делегація з місцевих жителів, котрі відстоювали своїх претендентів. А їх, як виявилося, було двоє: діючий в.о. старости Олександр Лукашук та Світлана Войтович, яка здобула підтримку земляків під час так званого рейтингового опитування.

Заслухавши кожного із кандидатів, їх характеристики та клопотання депутатський корпус більшістю голосів затвердив на посаді старости Згоранського старостинського округу Олександра Лукашука. Саме це викликало шквал емоцій присутніх жителів Згоран, які під викрики «Ганьба», «Ви всі тут пов’язані» та подібні покинули сесійну залу.

Наступне пленарне засідання в Головне анонсували вже наступного тижня. Завтра перша сесія відбудеться у Вишневі.