“Ягодин” і Шацьк – у пріоритетах уряду

Шість волинських об’єктів інфраструктури увійшли до переліку пріоритетних для держави інвестиційних проєктів на період до 2023 року, – пише РайонЛюбомль.

Відповідне розпорядження прийняв Уряд у грудні цього року. Про це повідомив на своїй сторінці у фейсбуці голова Волинської ОДА Юрій Погуляйко.

До переліку увійшло близько 100 проєктів, з них шість стосується розбудови інфраструктури Волинської області. Загалом це об’єкти сфери охорони здоров’я, енергетики, транспорту, культурної та туристичної інфраструктури, спортивної інфраструктури, наукової та освітньої інфраструктури, переробної промисловості, поводження з відходами, природоохоронної сфери, надання послуг поштового зв’язку.

Щодо Волині, то до переліку інвестиційних проєктів включені важливі для регіону об’єкти, зокрема:

  • розширення міжнародного пункту пропуску «Ягодин»;
  • розбудова туристичної та транспортної інфраструктури Шацького національного природного парку;
  • реконструкція та розширення, частковий капітальний ремонт та заходи з підвищення безпеки дорожнього руху автодоріг М-07 та М-19 Ягодин (польський кордон) – Ковель – Луцьк;
  • покращення стану автодороги Н-22 Устилуг – Луцьк – Рівне;
  • реконструкція залізничної лінії 1435 мм на ділянці Ковель – Ягодин – Державний кордон з подальшою електрифікацією;
  • реконструкція споруд залізниці з електрифікацією дільниці Ковель – Ізов – Держкордон.

Згідно з розпорядженням КМУ, передбачається, що фінансування зазначених об’єктів буде здійснюватися коштом державного та місцевого бюджетів, коштів міжнародної технічної допомоги та інвестицій, зокрема, на умовах державно-приватного партнерства. Слід зауважити, що фінансування робіт буде проводитись з урахуванням можливостей Державного бюджету України на відповідний рік.