Хотіли “посадити” прикордонника. За отриманий хабар заплатив 17 тис штрафу

«Взяв хабар, бо допомагав родині», – так пояснив свій вчинок 21-річний прикордонник Андрій Волянюк, якого торік оштрафували на 17 тисяч гривень.

Та прокурор вважає покарання надто м’яким, – розповідають Волинські новини з посиланням на сюжет телеканалу «Аверс».

Варто зазначити, що в суді Анатолій розповів усе сам та свою вину визнав. Каже: просто допоміг другу своєї родини перевезти партію цигарок через державний кордон. За це нібито взяв шість тисяч гривень.

Відтак хлопця відсторонили від посади та взяли під домашній арешт. Анатолій Волянюк тоді відбувся лише штрафом у 17 тисяч гривень.

«До пом’якшувальних обставин орган досудового розслідування відніс щире каяття та активне сприяння в розкриттю злочину, а обставин, що обтяжують покарання, не встановлено», – йшлося в постанові суду.

Однак прокурору Сергію Божку не сподобалося рішення суду першої інстанції. Тож подав апеляцію. Натомість наполягав на тому, аби Анатолія Волянюка позбавили волі на чотири місяці та звільнили з посади.

Адвокат Анатолія Волянюка Олександр Войтюк не розуміє, чому прокурор подав апеляцію. Адже його підзахисний заплатив штраф одразу та свою вину визнав.

«Враховуючи юний вік мого підзахисного, він не хотів доводити свою правоту та щоб судові засідання затягувались, – каже адвокат. – Штраф було заплачено за допомогою його батьків, які не працевлаштовані. Їм теж нелегко було сплатити 17 тисяч гривень. Я вважаю, що рішення першої інстанції та апеляційної є законне і справедливе».

Волинська феміда, заслухавши обидві сторони та зваживши всі за і проти, залишила вирок суду першої інстанції без змін.