За кількістю створених лісових насаджень Волинь на другому місці

Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом – 2021», ініційована Держлісагентством, офіційно фінішувала ще 17 квітня. Але в нашій області заходи продовжувалися весь минулий тиждень, посадки лісу заплановані й надалі – люди досі активно ініціюють свою участь цілими компаніями та одинично. Справа посадки лісу за останні роки стала однією з найулюбленіших – справді народною, – пишуть у Волинському управлінні лісового господарства.

Цього року на Волині одночасно проходила й Всесвітня акція «Озеленення Планети». Аналогів українській весняній лісівничій лісокультурній кампанії у світі досі не було. Міжнародна акція з’явилася завдяки співпраці волонтерів і Держлісагентства.

В області в рамках Всеукраїнської акції «Створюємо ліси разом – 2021» створено 134 га лісових культур, висаджено 791 660 сіянців сосни, берези, дуба, ялини, модрини, інших деревних порід. До лісівничої справи долучилося в межах 3200 представників органів влади, депутатського корпусу, громадських організацій, журналістів, шкільної та студентської молоді. Учасників акції могло бути в рази більше, як у попередні роки – до 12 тисяч! – проте всіх охочих не дозволили долучити карантинні обмеження.

Заходи проходили в усіх без винятку лісогосподарських підприємствах – про це ми окремо розповідали на сторінках лісгоспів у Фейсбук. І вони не обмежилися залісненням ділянок держлісфонду. В рамках акції також створено десятки скверів, парків, іменних алей, проведено благоустрій лісів і територій місцевих громад, пройшли екскурсії, лекції, наукові конференції, профорієнтаційні уроки за участі лісівників, науковців та студентів навчальних закладів, вивішено шпаківні.

А 10 квітня до створення волинських лісів долучилися також учасники всесвітньої акції «Озеленення планети. Лише в державних лісах Волинського ОУЛМГ під час Всепланетної акції своє місце під сонцем знайшли 387 тис. саджанців сосни, дуба, берези, клена, ялини, модрини, горіха чорного, яблуні, груші, черешні, сливи, аронії. Озеленювали Волинь 1500 людей, серед яких понад третина – це студентська і учнівська молодь, зокрема, й вихованці учнівських лісництв, стільки ж – представники громадських організацій, органів влади та депутатського корпусу, 320 лісівників, які подбали про площі, посадковий матеріал, мечі Колесова, рукавички, провели своєрідні еколого-освітні конференції й інструктажі з охорони праці, навчили правильно садити саджанці, подбали про побут гостей. Загалом в рамках цієї акції було створено 62,2 га лісів по всій області.

За кількістю висаджених деревець протягом дня наша область стала другою в Україні!

Це реальна колективна історія успіху, яка в час великих викликів об’єднує лісівничою ідеєю усю прогресивну громадськість.