“Червона” зона на Волині – питання декількох днів?

Волинь за показниками щодо коронавірусу дуже стрімко наближається до запровадження «червоної» зони карантину.

Про це йшлося під час брифінгу у Волинській облдержадміністрації 2 листопада, – пише Волинь Post.

Заступник генерального директора Волинського обласного центру контролю та профілактики хвороб Лариса Дудковська розповіла, що щотижневий приріст захворюваності на коронавірус на Волині становить 20-30%. У порівнянні з вереснем кількість захворілих зросла у 10 разів. У жовтні помирали у 5 разів більше людей, ніж у вересні.

«Є сім’ї, де хвороба забрала дві-три людини. Це великі трагедії. І я прошу людей, не наражати себе на цю небезпеку», – сказала Лариса Дудковська.

За її словами, за двома індикаторними показниками із шести область вже перевищила допустимі рівні. Це, зокрема, за кількістю нових випадків на 100 тисяч населення (689 при рекомендованому не більше 75), а також за рівнем госпіталізації (105,7 на 100 тисяч населення при рекомендованому 60).

За двома іншими показниками область наближається до «червоної» зони дуже стрімко.

Зокрема, продовжує збільшуватися навантаження на лікарні. На сьогодні в області завантаженість ліжок з киснем вже перейшла рекомендований показник 65% і становить 66,7%. Критичним є показник коефіцієнту виявлення нових випадків інфікування. Він наближається до критичних 20% та становить нині 19,8%.

«Якщо впродовж ще двох наступних днів буде таке перевищення, то велика ймовірність, що область потрапить у червону зону. Рішення про переведення області в червону зону буде приймати комісія комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Але велика ймовірність, що потрапимо в «червону» зону», – зауважила посадовиця.

Зауважимо, що у разі потрапляння області у «червону» зону жорсткі обмеження стосуватимуться лише невакцинованих громадян. Аби не мати обмежень у «червоній» зоні, людині потрібно пройти повний курс вакцинації.