«Опалин: малі поселення — велика історія»

Таку назву має проект, який збираються реалізувати у Рівненській громаді. Спільно з керівниками та спеціалістами ГО «Центр регіональних ініціатив Волині» (ЦРІВ) тут провели перше засідання робочої групи з реалізації проекту. Головним виконавцем з української сторони виступає ЦРІВ, партнером — Рівненська сільська рада, а з польської сторони — гміна Руда-Гута.

«Проект ставить за головну мету сприяти збільшенню економічної та соціальної життєздатності сільських громад українсько-польського прикордоння шляхом кращого використання історичної спадщини для підвищення їхньої туристичної привабливості, — розповідає на своїй сторінці у фейсбуці очільник громади Юрій Фініковський. — Він буде реалізований в рамках Транскордонної програми «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020», яка фінансується за кошти Європейського союзу».

За словами співрозмовника, на наступний рік передбачається видання історичного дослідження про містечко Опалин (нині с. Вишнівка), підготовка стаціонарних музейних виставок, проведення етнографічного фестивалю на березі озера у с. Гуща, міжнародний велопробіг, виготовлення сувенірної продукції, придбання сцени для громади, встановлення меморіального знаку, шість майстер-класів для школярів з відновлення традиційних ремесел, характерних для цієї території, практичний семінар для обміну кращими практиками тощо.