Як “Волинь” перейшла до Палиці

У 2011 році в групу компаній, пов’язаних із Палицею відійшла і спортивна родзинка краю – футбольний клуб «Волинь» з усією своєю інфраструктурою. До цього клубом керували місцевий бізнесмен Василь Столяр та тренер Віталій Кварцяний, – пише “Сила правди”.

Спочатку клуб існував як госпрозрахункова організація. У 90-х у нього з’явилися фінансові труднощі і тоді фінансово допоміг клубу бізнесмен Василь Столяр. А вже у 2011 серед засновників клубу з’явилася кіпрська фірма  «Мантімус коммершиал ЛТД» та київські фірми із групи «Приват»: «Ейр інвестмент груп» та «Ейр гейт гурме». Василь Столяр розповідав журналістам, що нові власники клубу, Ігор Коломойський та Ігор Палиця, не виконали попередніх домовленостей щодо повернення йому частки, тиснули на нього і погрожували, що посадять, тому він звертався до суду. Згодом керівницею клубу стала Євгенія Жуховицька, яка, за словами Столяра, є тіткою Ігоря Палиці.

Невелика частка у клубі залишилася у Віталія Кварцяного. Однак, кінцевими бенефіціарними власниками офіційно значаться громадянки Кіпру Анна Кореліду та Анастасія Христофору із фірми «Мантімус коммершиал ЛТД».

Фото із сайту volyn24.com

ФК «Волинь» теж мав проблеми із податковою. У 2019 році податківці виявили порушення з боку клубу. Зокрема, невчасно нарахований податок із єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в сумі 686 тисяч 598 гривень, несвоєчасно сплачений єдиний внесок за листопад 2015 року в розмірі 331 тисяч 305 гривень, а також порушено звітування про сплату цього внеску.

Підприємство оштрафували на майже 347 тисяч гривень, а також зобов’язали сплатити 686 тисяч 598 гривень недоїмки із ЄСВ. Звісно, що клуб не погодився із цим і звернувся до суду, щоб скасувати рішення податківців. Волинський окружний адміністративний суд задовольнив позов і скасував рішення податківців. Апеляційний суд теж став на сторону ФК «Волинь».

Варта уваги й історія про операції із купівлею акцій: ФК «Волинь» купив у свого засновника «Mantimus Commercial LTD» цінні папери на 7,763 мільйона доларів США. Придбані акції ФК «Волинь» продав фірмам із групи «Приват»: ТОВ «Капітал-Стандарт» та ТОВ  «ФК Гамбит».

Втім, податківці вважають, що курсові різниці розраховані за договорами купівлі цінних паперів на суму заборгованості перед «Mantimus Commercial LTD» потрібно скоригувати в частині доходів, оскільки ФК «Волинь» не проводив оплату на користь даного нерезидента за придбані акції, які відразу ж продав.

На підтвердження цього податківці надали лист Департаменту боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, у якому Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку України не підтвердила придбання таких акцій фірмою «Mantimus Commercial LTD». До речі, облік прав на вказані цінні папери здійснював «Приватбанк».

Втім, суди не врахували доводів контролюючої служби і ФК «Волинь» вдалося скасувати рішення податківців.

Має ФК «Волинь» і цікаву історію із орендою земельної ділянки під стадіоном та навколо нього. Орендуючи цю землю у міської ради, він передав різні її частини у суборенду різним компаніям.

Урочисте відкриття оновленого стадіону. Фото із сайту vidomosti.ua

Зокрема, невелику частину взяв у суборенду ТРЦ «Промінь», а іншу частину  – ПрАТ «Універмаг «Луцьк». На ділянці, орендованій ТРЦ «Промінь» виникла будівля охорони. А на ділянці, орендованій універмагом, з’явився фізкультурно-оздоровчий центр «SportLife».

Згодом ПрАТ «Універмаг «Луцьк» продало фізкультурно-оздоровчий центр кіпрській компанії «Роланор Інтертейнмент ЛТД», а та в свою чергу – ТОВ «Біла акація», бенефіціаром якої є Оксана Палиця.

ФК «Волинь» продав ТОВ «Грін ріелті» право власності на стадіон із адміністративним корпусом, туалет, пральню, металевий ангар і котельню.

Таким чином оренда вказаної землі перейшла до ТОВ «Грін ріелті», ТОВ «Проміньпарксервіс» та «Роланор Інтертейнмент ЛТД».

Рік тому Луцька міська рада виявила, що вказані підприємства не сплатили орендну плату за користування землею і звернулася до суду. Господарський суд підтримав позов міської ради і зобов’язав стягнути із «Грін ріелті» 924 тисячі 483 гривні, із «Проміньпарксервіс» – 21,9 тисячі гривень, з «Роналор Інтертейнмент ЛТД» – 165 тисяч гривень.

Орендарі подали апеляцію і Північно-західний апеляційний господарський суд скасував рішення першої інстанції.

Стадіон колишнього підшипникового заводу, а нині ФК «Волинь» на вулиці Мамсурова у Луцьку, теж не оминула судова тяганина.

Логотип благодійного фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» прикрашає споруди обох стадіонів – на вулиці Мамсурова та на проспекті Василя Мойсея

Спочатку ФК «Волинь» став орендарем стадіону на вулиці Мамсурова, 2а. За дослідженням журналістів тоді ціна оренди зменшилась у рази і квадратний метр землі став коштувати трохи більше двох гривень. А згодом майно спортивного комплексу на цьому стадіоні теж купила «Грін ріелті». Це майно було в іпотечній заставі і через це відкрито виконавче провадження. Судова тяганина триває і досі. Судова ухвала свідчить про те, що «Грін ріелті» зверталася, аби її замінили у виконавчому провадженні на ТОВ «Паладій», однак суд відмовив у цьому.

І ТОВ «Грін ріелті», і ТОВ «Паладій» належать до групи компаній, наближених до Ігоря Палиці. Перша зареєстрована у 2012 році. Першим її керівником був вже згаданий Віктор Шокало, керівник універмагу. Згодом його замінив Григорій Недопад. Саме їй належить більшість спортивної інфраструктури ФК «Волинь».

Засновником і власником підприємства «Грін ріелті» із самого початку була компанія із Кіпру «Ідіаналев холдингз ЛТД». Власниками компанії є киянин Хмельов Ігор Якович та житель Дніпра Шабаєв Андрій Володимирович, а засновниками – київські фірми «Ейр інвестмент груп» та «Ейр гейт гурме». Ігор Хмельов та Андрій Шабаєв є вихідцями із Дніпровщини і фігурують у багатьох фірмах групи «Приват».

Саме від одного із власників фірми Ігоря Хмельова Ігор Палиця офіційно декларує доходи. У деклараціях за 20152017 роки він вказує понад мільйон гривень, отриманих від відчуження та управління майном.

Ігор Хмельов також є і серед власників іншої луцької фірми – ТОВ «Паладій». Її засновником є вже відома кіпрська компанія «Мантімус коммершиал ЛТД». Ця компанія разом із київською «Ейр гейт гурме» у 2011 увійшла до засновників «Паладія». Разом із Хмельовим власниками компанії є Андрій Шабаєв, а також громадянки Кіпру Анастасія Христофору та Анна Кореліду із компанії «Мантімус коммершиал ЛТД».