Волинська митниця підбила підсумки оперативно-службової діяльності у 2021 році

Системною і послідовною, а тому не менш ефективною  була у ньому протидія посадових осіб митниці порушенням митних правил з боку учасників зовнішньоекономічної діяльності. Про це йдеться на сторінці відомства у фейсбуці.

Впродовж звітного року проти порушників митного законодавства було складено 939 протоколів, за якими припинено:

  • 133 спроби  незаконного переміщення товарів промислової групи  на суму понад 116 млн грн;
  • 31 спробу незаконного переміщення валюти на суму  понад 31 млн грн;
  • 33 спроби  незаконного переміщення товарів продовольчої групи на суму   понад 14 млн грн.;
  • 37 спроб переміщення транспортних засобів на суму  понад 11 млн грн.
  • 43 спроби незаконного переміщення тютюнових вартістю понад 6 млн грн.

Загалом сума викритих на Волині порушень митних правил сягає ‼ 194 млн грн. Середня вартість одного протоколу – 206 тис грн. Серед реально вилучених предметів правопорушень понад 80 відсотків складають промислові товари, а найпоширеніша злочинна практика правопорушників – приховування від митного контролю інформації про товар, його вартість чи країну відправлення-походження (ст. 483 Митного кодексу, вартість порушень – понад 144 млн грн).

Самостійно у межах її повноважень митницею розглянуто 362 справи, за якими накладено штрафів на більше 15 млн грн. На розгляд  до  суду направлено 467 справ про порушення митних правил, на майже 182 млн  грн. Судом  було розглянуто 413 справ, за якими уже конфісковано товарів на понад 63 млн грн та накладено штрафів на майже 70 млн грн.

Крім того, у 2021 році Волинська митниця додатково акумулювала платежі до Державного бюджету України за рахунок належного контролю за напрямами:

  • визначення митної вартості  – 328,2 млн грн;
  • класифікації товарів – 11,7 млн грн;
  • визначення країни походження товарів – 10,3 млн.грн

«Протидія порушенням митних правил, поєднана з сервіс-орієнтованою роботою з доброчесними платниками податків, дозволили Волинській митниці майже вдвічі проти попереднього року збільшити суми митних платежів, які адмініструються в зоні її діяльності (15 млрд грн у 2021 році проти 7,7 млрд грн у 2020 році), — йдеться у дописі. — Показовим і рекордним у цьому плані став грудень 2021 року, коли до державної скарбниці було скеровано понад 2 млрд гривень.