Любомльські медики звітували за роботу

4 лютого у КНП «Любомльське ТМО» Любомльської міської ради підбили підсумки роботи медичної установи у минулому році та окреслили плани діяльності у 2022 році.
Участь у заході взяли голова Ковельської районної ради В’ячеслав Шворак та перша заступниця голови Ковельської районної державної адміністрації Галина Коляда, секретар Любомльської міської ради Антон Фурманюк.
Як зазначив у своїй доповіді генеральний директор Любомльського ТМО Володимир Дибель, заклад оснащений обладнанням з передовими лікувально-діагностичними технологіями, який надає первинну та вторинну спеціалізовану медичну допомогу жителям Любомльського району, сусідніх прилеглих районів, пацієнтам з інших регіонів країни та іноземним громадянам, які відпочивають і подорожують курортною зоною нашого регіону.
За період 2021 року лікарня уклала 15 договорів з НСЗУ та отримала за це 66,3 мільйона грн. (у порівнянні з 2020 роком – 12 пакетів (отримала від НСЗУ 51,6 мільйона грн). Минулого року увічі більше ніж у 2020 році отримали коштів від НСЗУ за надання амбулаторно-поліклінічної допомоги (11 мільйонів гривень гривень, в порівнянні з 2020 роком – 5,090 мільйона). Сюди входить консультації вузьких спеціалістів (хірургічні процедури в амбулаторних умовах, лікувально-профілактичні процедури, реабілітація), ультразвукові обстеження, рентгенологічні дослідження, лабораторна діагностика, комп’ютерна томографія.
В 2021 році уклали нові угоди з надання медичних послуг в амбулаторних умовах: ведення вагітності в амбулаторних умовах (за ці послуги отримали від НСЗУ 959,04 тисяч грн.), стоматологічна медична допомога в амбулаторних умовах за 2-4 квартал (стоматологи надали 2 247 послуг, за що та отримано 234,9 тисяч гривень).
З другого кварталу 2021 року підприємство надає первинну медичну допомогу. Це дуже зручно для жителів громади, бо дає можливість пройти обстеження в одному закладі. За 2021 рік було укладено 729 декларацій з сімейними лікарями, за що отримали 113,3 мільйона грн.
Завдяки тому, що в Любомльському ТМО є первинна ланка і вузький спеціаліст лікар-фтизіатр, в лікарні змогли укласти договір «Супровід та лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги» (за 2021 рік надали 108 послуг і отримали від НСЗУ 58,3 тисячі грн.). Загалом у 2021 році лікарня отримала на 14,66 мільйонів грн. більше, ніж попереднього.
Як зазначив Володимир Дибель, кількість наданих послуг щороку збільшується, що дає можливість залучити більше коштів з НСЗУ, відтак – спрямувати частину з них не лише на збільшення заробітної плати медикам, а й придбання нового медичного обладнання.
Медична директорка Любомльського ТМО Наталія Ліщук розповіла про перспективи роботи лікарні у 2022 році. Так, в цьому році в медзакладі планують розширити спектр послуг, зокрема, додатково надавати медичні послуги по пакетах стаціонарної та амбулаторної паліативної допомоги. Завдяки встановленню комп’ютерного томографа з’явилась можливість надавати допомогу при інсультах; подали пропозицію до НСЗУ по пакету послуг з проведення цистоскопій.
У 2022 році уклали договір з Ковельським МТМО у співпраці в галузі трансплантології, в рамках якого заплановано навчання лікарів. Також запланували навчання лікарів на різних курсах та напрямках, аби збільшити кількість послуг пацієнтам.
За попередніми розрахунками, для забезпечення функціонування ТМО у 2022 році потрібно 90 мільйонів грн., а це – на 30% більше, ніж минулого року. З них лише на заробітну плату з урахуванням підвищення буде спрямовано 66 мільйонів, на оплату енергоносіїв та комунальних послуг – ще 7,2 мільйона, придбання медикаментів та обладнання – 8 мільйонів грн., предметів та матеріалів – 6,6 мільйона, харчування хворих – 700 тисяч грн. Серед запланованого – придбання медапаратури для розширення спектру послуг (дооснащення та ремонт операційних), утеплення корпусів (потреба – до 20 мільйонів грн.), додатково встановити 40 кисневих точок та кисневу станцію (вартість – 6,8 мільйона грн.).