Рівненську громаду відвідали потомки бузьких голєндрів

Нещодавно Рівненську сільську раду відвідали експерт з історії волинських німців, доцент кафедри соціогуманітарних технологій Луцького національного технічного університету, кандидат історичних наук Михайло Костюк та германіст і перекладач Олександр Міщук. Зустріч організував місцевий житель с. Старовойтове Леонід Попко,- повідомляють на Фейсбук сторінці Рівненської громади.
В зустрічі взяли участь: секретар сільської ради Микола Гурко, перша заступниця сільського голови Ольга Бондарук, начальниця відділу освіти, культури, молоді та спорту Наталія Даниш.
Метою зустрічі було обговорення питань вивчення, популяризації та увічнення пам’яті голєндерських колоній, які існували на території Рівненської громади до 1940 року. Через відеозвязок до обговорення підключився також заступник голови Спілки бузьких голєндрів Карл-Хайнц Хюнебург. Він зазначив, що німецька Спілка має успішний досвід співпраці з Рівненською громадою у цих питаннях і має бажання продовжити її і в майбутньому. Керівництво сільської ради зі свого боку висловило готовність до продовження такого співробітництва.
Учасники зустрічі відзначили, що у 2024 р. виповнюється 200 років від заснування колонії Забузькі Голєндри і цей ювілей заслуговує відзначення. Було вирішено утворити робочу групу, яка б розпочала відповідні напрацювання до відзначення цієї дати. Прозвучала й пропозиція проводити періодичні зустрічі робочої групи. Карл-Хайнц Хюнебург повідомив, що планує влітку відвідати Рівне і Забужжя, а також зустрітися з керівництвом сільради і обговорити майбутні спільні проекти.