Довелося застосувати обмежувальний припис

Домашнє насильство — явище розповсюджене в суспільстві. Протидіяти йому держава намагається різними способами, в тому числі — правовими. Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», з-поміж іншого, дає такі інструменти захисту як терміновий заборонний припис та обмежувальний припис. Перший — покликаний негайно припинити факт насильства шляхом усунення кривдника від потерпілої особи, другий — має більш широкий спектр заходів та триває протягом 6 місяців. Порушення того чи іншого припису кривдником тягне за собою відповідальність, починаючи від штрафу і закінчуючи обмеженням волі на строк до двох років.

До Любомльського бю­ро правової допомоги нещодавно звернула­сь пані Тетяна. Жінка була доведена до відчаю, адже постійно потерпає від колишнього чоловіка, який все частіше вчиняв домашнє насильство стосовно неї, і свідками скандалів нерідко ставали діти. Після розлучення Тетяна разом з дітьми переїхала жити до своїх батьків.

Але чоловік не залишив свої колишню сім’ю у спокої. Він почав регулярно навідуватися до будинку, де мешкають Тетяна та діти. Сварки, погрози, психологічний тиск та знущання стали частиною їхнього життя.

Подробиці читайте сьогоднішньому номері газети «Наше життя».

Придбати газету можна у магазині «Хліб» у центрі міста, на міському ринку (підприємець Віктор Лобко), а також передплатити, завітавши до редакції чи звернувшись до листонош.