«Не треба нам того заводу…»

Проблема збору та утилізації різноманітних побутових відходів в Україні була, є, і, на жаль, ще довго буде однією з найгостріших. Прикро, але куди не кинь оком, завжди натрапляєш на сліди нашої антропогенної «діяльності»: пластикові пляшки, поліетиленові пакети, обгортки тощо.  І якщо нічого не робити, то ми просто потонемо у своєму ж смітті.

Нещодавно наша газета розповідала, що на території Вишнівської громади можуть почати будівництво сучасного підприємства поводження з твердими побутовими відходами за європейськими стандартами. Нещодавно у Вишневі з цього приводу відбулася зустріч працівників органів місцевого самоврядування, депутатів, громадських активістів з директором ПП «Гігаджоуль» Крістіаном Чернером, чиї підприємства ось вже 40 років працюють за європейським методом, який передбачає сортування і вивезення на спалювальні і переробні підприємства 95 % твердих побутових відходів і лише 5% — підлягає захороненню в подрібненому вигляді на території такого об’єкта. Тоді гість із Австрії детально розповів про особливості роботи підприємств та їхній вплив на довкілля, який, за його словами, є мінімальним.

Потенційний інвестор ще восени оглянув кілька ділянок і зупинив свій вибір на території колишнього кар’єра біля села Руда. Ця тема стала предметом розгляду на нещодавніх сходах селян у Руді. Актовий зал місцевого клубу не зміг вмістити усіх охочих, тож частина людей спостерігала за зборами із коридору.

Подробиці читайте сьогоднішньому номері газети «Наше життя».

Придбати газету можна у магазині «Хліб» у центрі міста, на міському ринку (підприємець Віктор Лобко), а також передплатити, завітавши до редакції чи звернувшись до листонош.