Рятувальники роз’яснили, який тип сирени використовуватиметься в Любомлі

Другий день поспіль в Любомлі  періодично чути звуки тривожної сирени, яка попереджає про повітряну небезпеку.

Вчора представниками військо-цивільної адміністрації було роз’яснено, що жодних тренувальних сирен не вмикакається, а кожен сигнал лунає з метою попередження жителів про небезпеку з повітря. Відтак, протягом доби звуки “Тривога” любомльчани чули декілька разів, в тому числі й у вечірній час.

Проте, з технічних причин, як зазначили любомльські рятувальники, з метою попередження громадям в місті застосовується лише один тип сирени – безперервний тривалістю 5-7 хв.

Тому, почувши її звуки необхідно дотримуватися встановлених інструкцій.

Натомість сповіщень про початок і закінчення комендантської години не буде. Громадяни повинні пам’ятати, що вона діє з 22.00 до 7.оо год.

Крім того в обласній військово-цивільній адміністрації закликали користуватися офіційними інтернет каналами оперативного сповіщення:

Сторінка Волинської ОДА у Фейсбуці: https://www.facebook.com/voladm.gov.ua
– Телеграм канал «Оповіщення Волинь»
https://t.me/+MqqFNAiBaqoxOWZi (створений для оперативного оповіщення про тривогу та інформування про важливі події на території Волині на час російського вторгнення)
Роз’яснення щодо оповіщення
Ініціатором оповіщення є військові Оперативного командування Захід. Виконавцем – управління цивільного захисту Волинської військової адміністрації.
Як тільки у військових з’являться інформація про виліт невстановлених ворожих літаючих об’єктів (ракета, літаючі апарати), вводиться режим тривоги.
Військові діють так саме тому, що невідомо напрям польоту літаючої загрози. Після підтвердження або спростування загрози – знімається режим тривоги.
Навіть найнижчий рівень ризику – це ризик. Тому кожен раз оголошуються тривога. Давайте відноситись відповідально до нашої безпеки!