Тюльпани пам’яті розквітли у парку Любомля

Сотні цих яскравих і ніжних квітів нині милують зір у зеленому оазисі центру міста. Історія появи тюльпанів тут сягає семи років. Восени 2015-го місцевий волонтер Андрій Дем’янчук ініціював та втілив ідею заквітчати парк в пам’ять про полеглих героїв війни на Сході України. Мета акції — не просто прикрасити Любомль: ці квіти щовесни своїм цвітінням мали нагадувати про ціну нашого благополуччя і миру,  ініціативу щиро сприйняли жителі міста.

Адже саме у цей час минув понад рік, як розпочалася війна на Сході України. Тож під час «тюльпанової акції»  осені-2015  організатор наголошував, що ці квіти висаджуються у пам’ять про жертви та героїв війни за незалежність та територіальну цілісність України. Заклик Андрія Дем’янчука тоді підтримали місцеві мешканці. Висаджували тюльпани до сорока небайдужих чоловік: бібліотекарі, журналісти, вчителі та учні, представники влади. Люди приводили з собою дітей, аби вони також посадили цибулинку, яка навесні стане квіткою пам’яті. Всього тоді було висаджено понад тисячу майбутніх тюльпанів. Однак, пізніше стався прикрий випадок зі скошуванням трави у парку, а отже  і квітів не пошкодували… Прикрий інцидент нерозуміння символічності і патріотичного поступу…

Як мовиться, квіти не здалися, вистояли, їх коріння жило в землі з болем, але надією. І цієї весни, коли Україна палає у вогні і наші воїни кладуть життя за її волю, міський парк особливо квітучо-різнобарвно заяснів навколо! І цим буянням нагадав переконливо, що красу Життя, бажання жити незалежно і вільно не перемогти! І пам’ять живе  з людиною вічно!

Чи ж могли ми тоді уявити, як будуть тішити нас і торкатися серця зараз ці тюльпани у час справжньої страшної війни з нещадним російським окупантом?