Як проходить декомунізація у Любомлі?

Очищення України від радянських символів, назв, термінів, нав’язаних перекручених фактів історії, а також імен, дат та усього, що пов’язане з ворожою агресивною російської державою сьогодні, як ніколи, на часі. Власне процеси декомунізації та дерусифікації у нашій країні мають офіційне запровадження.

Система заходів декомунізації — позбавлення від наслідків комуністичної ідеології, що розпочалося у роки розпаду СРСР та активізувалося під час ленінопаду в період Євромайдану, узаконено навесні 2015 року. Дерусифікація — відновлення ознак національної ідентичності — активно почалася у 2022 році, відразу після російського вторгнення в Україну. Зміни відбулися у столиці, ряду обласних центрів, інших містах та містечках. Перейменовують вулиці, пов’язані з СРСР та росією, дерусифіковують архітектурні споруди, зносять радянсько-російські пам’ятники. Так, Івано-Франківськ став першим містом в Україні, яке повністю звільнилось від російських топонімів. Оскільки  ця робота торкається історії, за коментарем звернулись до в.о. директора Любомльського краєзнавчого музею Олександра Остап’юка.

Подробиці читайте у сьогоднішньому номері газети «Наше життя»

Придбати газету можна у магазині «Хліб» у центрі міста або ж на міському ринку (підприємець Віктор Лобко), або ж передплатити в редакції, у листонош чи заповнивши форму на сайті Укрпошти.