Суд звільнив від відповідальності ексголову Рівненської громади за невчасно подану декларацію

Суддя Любомльського районного суду розглянув направлений Управлінням стратегічних розслідувань у Волинській області протокол №86 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП колишнього голову Рівненської сільської ради.

Про це йдеться в постанові суду від 9 червня, передає Район.Любомль.

Чоловік, будучи з 9 листопада 2015 по 20 листопада 2020 року Рівненським сільським головою сьомого скликання (в цей час посаду обіймав Володимир Крижук), в порушення ч.2ст.45 Закону України «Прозапобігання корупції» без поважних причин 8 квітня 2022 року несвоєчасно подав в установленому Законом порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування після припинення діяльності, за 2020рік, термін подачі якої встановлено до 1 квітня 2021 року, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Винність чоловіка у вчиненні правопорушень повністю стверджена його поясненнями в суді та матеріалами справи: протоколом про адміністративне правопорушення, скріншотом листа НАЗК про подання декларації 8 квітня 2022 року, копією рішення Рівненської сільської ради Любомльського району Волинської області №1/1 від 9 листопада 2015 року, копією постанови Рівненської сільської територіальної виборчої комісії Ковельського району Волинської області №12 від 30 листопада 2020 року, копією розпорядження Рівненського сільського голови №106-к від 30 листопада 2020 року, копією посадової інструкції сільського голови, роздруківками з інтернет-ресурсу НАЗК, письмовими поясненнями порушника.

Кримінальне провадження за ознаками ст.366-3 КК України щодо ексголови закрите постановою слідчого СВ відділення поліції №1 Ковельського РУП ГУНП у Волинській області від 20 квітня 2022 року за відсутністю в його діях складу кримінального правопорушення.

При вирішення питання про обсяг відповідальності встановлено такі обставини.

Ексголова вперше притягується до адміністративної відповідальності і щиро кається у вчиненому, позитивно характеризується по місцю проживання, а правопорушення не привело до тяжких шкідливих наслідків.

Причинами несвоєчасного подання декларації пояснив лікування від захворювання на COVID-19 і власну неуважність.

Суддя постановив Володимира Крижука від адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, звільнити на підставі ст.22 КУпАП за малозначністю.

Провадження в справі закрити.

Нагадаємо, раніше за несвочасне подання декларації судили чотирьох депутатів Хворостівської сільради, троє з яких отримали по 850 гривень штрафу.

На таку ж суму оштрафували депутата Головненської селищної ради через несвоєчасне подання декларації.

А колишньому майстру лісу Любомльського лісництва, який звільнившись із роботи не подав декларацію особи, суд призначив покарання у виді 170 годин громадських робіт.