Як укріплюють волинсько-білоруський кордон і скільки це коштує

На українсько-білоруському кордоні продовжують роботи з будівництва фортифікаційних споруд. Їх почали ще в листопаді минулого року. Це роблять декілька державних структур паралельно. Що вони розповідають про виконану роботу, – підсумувала Сила правди.

Загальна протяжність волинської ділянки кордону з Білоруссю – 215 км. Вперше, 18 січня, відзвітувалася Державна прикордонна служба.

«Встановлюють загородження з єгози, колючого дроту, сітки рабиці, а також облаштовують вертолітні майданчики (для оперативного переміщення прикордонних резервів у разі загострення ситуації», – звітувала ДПСУ.

На усю протяжність кордону, а вона становить 1084 кілометрів, відомство тоді отримало 21 мільйон гривень.

У листопаді 2021 року 2,5 млн грн на укріплення кордону з Білоруссю виділила Волинська обласна рада. У владі тоді прогнозували, що загалом сума витрат на цю потребу зросте до шести мільйонів за рахунок того, що долучаться гроші з державного та місцевих бюджетів. Про це писало Суспільне.

Про використані гроші ні рада, ні адміністрація досі, станом на липень 2022, не звітували. Обійшлися лише повідомленнями про періодичні відвідини прикордонної смуги. Так, наприклад голова Волинської обласної війькової адміністрації Юрій Погуляйко відвідував кордон з інспекцією 26 травня.

Останньою з владців інспектувала кордон голова Камінь-Каширської районної військової адміністрації Ольга Ващук. Це відбулося 12 липня.

«Наразі вздовж прикордонної смуги копають рови. За допомогою спецтехніки насипають вали ґрунту на потенційно загрозливих напрямках. Також встановлюють бетонний паркан з дротом», – повідомила чиновниця.

Яку саме протяжність кордону в межах Камінь-Каширського району вдалось укріпити та скільки це коштує з метою безпеки Ольга Ващук не коментує.

Напередодні, 3 липня, військові з Волинської бригади територіальної оборони повідомили, що повністю контролюють ситуацію на білоруському кордоні, фортифікаційні споруди готові.

«Бійці бригади вгризлись у землю по справжньому та надовго. Багато солдатської праці вкладено у фортифікаційні споруди, які становлять міцну лінію оборони, здатну витримати будь-яку ворожу спробу посягань на нашу землю. Також не зайвим буде нагадати, що в жилах наших бійців тече кров вояків УПА, які саме в цих лісах воювали за Свободу та Незалежність України», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, раніше «Сила правди» розповідала про те, яких збитків уже завдала війна лісовому господарству та скільки деревини волинські лісгоспи уже передали для ЗСУ.