У праці селянській і з Богом у серці

Живучи, небагато з нас задумується, над тим, що усе, що маємо — це завдяки волі Бога. І не всі ми, на жаль вміємо дякувати за це Всевишньому, здебільшого згадуючи Його лише у час тривоги. У цьому твердо переконана жителька села Бірки Ніна Луківна Капітанюк (у дівоцтві — Ярощук), яка 20 липня зустріла  своє 90-річчя. Жінка каже, що на життєвому шляху вистачало всякого — і хорошого, й не дуже, але завдяки вірі у Господа і щирій молитві завжди вдавалося долати труднощі.

Усе життя Ніни Луківни пройшло на невеличкому хутірцеві Зарічка, що причаївся між східною околицею села Бірки й лісом, і в часи ліквідації хутірської системи якимось дивом зумів втриматися на карті Любомльщини. Місцевість тут і справді дивовижна. Сам хутірець — всього 7 помешкань, розкиданих кількома «острівцями» — розташований на підвищенні, з якого на захід відкривається невеличка панорама села, а зі сходу вітер доносить неповторні пахощі лісу. Довкола клаптиками і масивами розкинулися сільськогосподарські угіддя. Характерна деталь: біля обійсть хуторян майже немає парканів. І справді, навіщо вони, якщо довкруж таке роздолля?..

Розповідь читайте у завтрашньому номері газети «Наше життя» (21 липня 2022 року)

Придбати газету можна у магазині «Хліб» у центрі міста, на міському ринку (підприємець Віктор Лобко), у магазині «Продуктовий маркет» поблизу автостанції або ж передплатити в редакції, у листонош чи заповнивши форму на сайті Укрпошти.