Засудили любомльського поліцейського, який взяв хабар у співучасника злочину

Любомльського поліцейського Ігоря Самолюка оштрафували на 17 тисяч гривень та позбавили права обіймати посади у правоохоронних органах. Він зізнався, що брав гроші в співучасника злочину, який розслідував. Такий вирок виніс Шацький районний суд, повідомляє «Сила правди».

Фото ілюстративне

У грудні 2020 року у Любомлі двоє чоловіків викрали з приватної оселі два велосипеди, зварювальний апарат та інше майно. Справа потрапила старшому уповноваженому сектору кримінальної поліції Любомльського відділу поліції Ігорю Самолюку. Однак, правоохоронець вирішив «допомогти» одному зі співучасників. Він пообіцяв закрити очі на певні обставини справи. Зокрема, знаряддя вчинення злочину – автомобіль «Пежо-807», що позбавить можливості вилучити транспортний засіб.

15 грудня 2020-го року власник викраденого майна вийшов на зв’язок з крадієм, мовляв, якщо він його поверне, то той не писатиме заяви до поліції. Того ж дня поліцейський організував зустріч зловмисника з потерпілим. За свої послуги Самолюк «попросив» тисячу доларів США. Фігурант погодився.

Самолюка спіймали на гарячому 21 грудня 2020-го року біля самісінького Любомльського відділку поліції. Він взяв 800 доларів. Правоохоронцю інкримінували одержання неправомірної вигоди службовою особою.

Свою вину у вчиненні кримінального правопорушення він визнав повністю. А це означає, що оскаржити вирок він не зможе.

Ігоря Самолюка оштрафували на 17 тисяч гривень і стягнули з нього понад 12 тисяч гривень витрат на екпертизу.

«При призначенні покарання обвинуваченому суд враховує, що він вперше притягується до кримінальної відповідальності, за місцем несення служби в Любомльському ВП ГУНП у Волинській області характеризувався виключно позитивно, має на утриманні малолітню дитину, визнав свою вину, щиро розкаявся у вчиненому кримінальному правопорушенні, демонструє готовність понести заслужене покарання, грошові кошти сплачені в якості застави за його клопотанням були перераховані на спеціальний рахунок Збройних Сил України для захисту територіальної цілісності та незалежності України, що свідчить про його переосмислення вчиненого та бажання стати на шлях виправлення», – йдеться у вироку судді Сергія Матвійчука.

Найближчі два роки засуджений не матиме права працювати в правоохоронних органах.